Для захисту волинян від надзвичайних ситуацій треба 182 мільйони

Для реалізації Комплексної регіональної програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру у Волинській області на 2016 -2020 роки треба виділити 182 мільйони гривень.

Про це повідомляє Інформаційне агентство «Волинські новини».
Начальник управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській областіВолодимир Грушовінчук зауважив, що схожі програми діяли протягом попередніх 5 років, але тепер їх вирішили об’єднати їх всі разом.

З його слів, минулого року область стикнулась з пожежами на торфовищах, з якими досить довго боролись. Мовляв, тоді не вистачало коштів для того, щоб ліквідувати стихійне лихо миттєво.

 

Затвердження цієї програми, з його слів, дозволить не вносити зміни в обласну програму із паливно-мастильних матеріалів. А також дає можливість залучати чималі кошти з державного бюджету у випадку виникнення надзвичайної ситуації всеукраїнського масштабу на Волині.

Орієнтовний обсяг фінансування Програми становить 182704 тисяч гривень, з них: 140 тисяч гривень – за рахунок державного бюджету, 17 667 тисячі гривень – за рахунок обласного бюджету, 164 897 тисячі гривень – за рахунок місцевих бюджетів.

MoneyInfographic

Зважаючи на те, що держава профінансує лише 0,1% вартості програми, члени профільної комісії поцікавились, чи «потягнуть» місцеві бюджети фінансування, адже їм доведеться покрити більше 90% вартості. На що Володимир Грушовінчук заявив, що це питання вже узгоджене, а програму затвердив фінансовий відділ.

Обсяг фінансування Програми буде уточнюватись щороку під час складання проекту обласного бюджету та місцевих бюджетів на відповідний рік.

Члени комісії проголосували за те, щоб рекомендувати сесії підтримати програму.