Волиньрада може створити нове підприємство

В обласній раді мають намір створити нове підприємство – «Волиньприродресурс».

Відповідний проект рішення сьогодні, 4 березня, розглядала постійна комісія з питань екології, раціонального використання природних ресурсів, – повідомила прес-служба облради.

Начальник юридичного відділу апарату обласної ради Сергій Хитрик повідомив, що КП «Волиньприродресурс» займатиметься видобувною, розвідувальною, виробничою діяльністю і матиме в полі уваги не тільки надра, а й інші природні багатства, як то лісові ресурси.

Радник голови обласної ради Веніамін Туз додав, що в умовах децентралізації, створення такого підприємства сприятиме самодостатності області, яка багата на природний ресурс, але не в повній мірі його використовує.Скептично до цієї ідеї поставився депутат Сергій Котюк. Він припускає, що комунальне підприємство буде зловживати дотриманням законодавчих норм.

Голова ОДА Володимир Гунчик зауважив, що підприємство може монополізувати всі права на види діяльності, які хочуть прописати в Статуті, але разом з тим, він погодився з думкою Веніаміна Туза про те, що з допомогою підприємства можна буде по-господрському розпорядитися природніми ресурсами і тим самим поповнити бюджет.

В підтримку проекту виступили депутати Олександр Омельчук, Ігор Лех, Юрій Ройко та голова комісії Василь Столяр.

Гунчик міркував, чи не буде підприємство “Волиньприродресурс” дублювати діяльність КП “Бурштин Волині”, проект про створення якого також чекає на рішення сесії. Голова ОДА також повідомив, що вкотре виставляється на приватизацію ДП “Волиньторф” і області потрібно буде “битися”за це підприємство: або викупивши його за бюджетний кошт, або ж переконувати Уряд віддати його до обласної комунальної власності. Такий проект рішення рада вже підготувала.

Веніамін Туз заперечує, що підприємства, які займатимуться конкретно видобуванням певних корисних копалин матимуть конфлікт інтересів з підприємством “Волиньприродресурс”. Більше того, він вважає, що воно повинно мати повноваження створювати стрательські артілі для видобування копалин. Після нетривалої дискусії комісія рекомендувала проект до розгляду на сесії облради.