Волинь: волонтер просить прикордонників толерантності до бійців

Волонтер, правозахисник Василь Нагорний звернувся до волинських прикордонників, аби ті були толерантними з бійцями, яких шукає військова прокуратура.

Своєрідну пам’ятку він опублікував у себе на сторінці у Facebook.

«Звертаюсь до прикордонників, які чергують на митних постах Волині. Розумію, що ви повинні виконувати ухвали, які наштампували в судах і повинні затримувати бійців 51-ї ОМБр. Але:

  1. Ці ухвали прийняті на основі неперевірених відомостей, наданих військовою прокуратурою, а тому є законними, тільки тому, що на них стоять печатки.
  2. Скасування цих ухвал, як і притягнення винних до відповідальності ‒ це справа часу.
  3. Якщо ви, прикордонники, колишні «атошники», то поводьте себе максимально коректно при затриманні, по відношенню до своїх побратимів, бійців 51ОМБр (якщо самі не були в АТО ‒ тим більше).
  4. Притримайте кайданки та вислови «ти дезертир» для мажорів, які ховаються від мобілізації. Вам ще тут жити, то не доводьте родичів цих бійців до озлобленості. Можна спокійно не пропустити бійця за кордон, без застосування спецзасобів і образ.

І останнє: ваші старання по затриманню ніхто не оцінить, премії, медалей не чекайте, бо хлопців військова прокуратура відразу відпускає, навіть не доставляючи до суду», ‒ пише Нагорний.