З полону звільнили журналістку, яка була понад рік у неволі

З полону бойовиків звільнили журналістку та активістку Марію Варфоломеєву.

Про це на своїй сторінці у Facebook написала Ірина Геращенко.

«Очі – на півобличчя. Виснажена. Худесенька. І, здається, пережиті страждання тільки загострили її красу. Марія дуже гарна. І витончена постать так ірреалістично виглядає на цьому покаряченому війною мосту під Щастям», – йдеться у дописі.

Бойовики «ЛНР» звинувачували Варфоломеєву у причетності до «коригування вогню артилерії ВСУ по Луганську» та «шпіонажі». Їй загрожувало 15 років позбавлення волі. Полонена пробула в неволі 14 місяців.

Зустріли полонену у Щасті Луганської області. За словами посадовця, з 9 січня 2015 року родина дівчини, друзі, СБУ, журналістська спільнота, волонтери боролися за її звільнення.

«Навіть важко згадати, скільки разів у Мінську ми піднімали питання іі звільнення. На гуманітарній підгрупі( де працюють В. Медведчук і я) ми, в тому числі, апелювали до звернень від НСЖУ , інших неурядових організацій іншій стороні, вимагали відпустити Марію. Бойовики ж довгий час під різними надуманими приводами (звинувачення в шпигунстві, диверсії і інша маячня) навіть відмовлялися включати її до списків. А потім виставили умовою передачу їм чергового  «заблудившегося освободителя», посланця «русской весны» – пише Геращенко.

Як стверджує чиновниця, звільнення відбулося завдяки тому, що президент Петро Порошенко тримав його на особистому контролі.

Також Ірина Геращенко додає: «Заради звільнення Маріі він помилував громадянина РФ Горбунова, засудженого на довгий термін ув’язнення за злочини проти територіальної цілісності нашої держави. Горбунов – ще один доказ присутності російських найманців на нашій землі. А Маша – жертва цієї страшної «русской весны», що принесла страждання нашій країні».

Також вона розповіла, що 9 березня Марія в колі своїх рідних святкуватиме День Народження.

«Вже в машині Маша розповіла , що іі вперше за довгий час повели в душ. Вона раділа цьому маленькому святу, бо в тюрмі маленькі радості – це свято. І аж раптом їй сказали, що сьогодні іі віддадуть українській стороні! За 2 години до звільнення. Вона плакала і весь час повторювала, що не вірила, що її відпустять», – йдеться у повідомленні.

У полоні бойовиків досі залишається 129 людей.