Ківерці: депутати не можуть розібратися із землею для бійців

Оскільки у Ківерцях не вистачає земельних ділянок, щоб забезпечити всіх учасників АТО та сім’ї загиблих й зниклих безвісти, розподіляти їх вирішили жеребкуванням. Проте як саме воно має відбуватися та хто з бійців має брати участь першим, до кінця так і не з’ясували.

Ще 11 вересня 2015 року депутати міської ради прийняли рішення «Про внесення змін до Положення про взяття на облік та порядок надання в місті Ківерці земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва за рахунок земель міста, не наданих у власність і користування, затвердженого рішенням Ківерцівської міської ради №6/4 від 17 жовтня 2006 року». Завдяки цьому в положення включили пункти про створення реєстру та проведення жеребкування.

Згідно із пунктом 4.7.1 ділянки вирішили в першу чергу надавати сім’ям тих, хто зник безвісти або загинув на Сході, учасникам АТО, які мають інвалідність першої групи і місце проживання яких зареєстроване в Ківерцівському районі, або народилися в Ківерцях, учасникам АТО, які мають звання Героя України або інші державні нагороди, отримані за це.

Лише після цього, «в другу чергу», ділянки вирішили надавати іншим атошникам із Ківерців. «Факт проживання в місті Ківерці підтверджується копією сторінки паспорта з відповідною реєстрацією місця проживання. Таким що проживав в місті Ківерці на момент відкомандирування в зону АТО визнається також той учасник АТО, місце проживання дружини якого було зареєстроване у місті Ківерці на момент відкомандирування в зону АТО, та про факт проживання якого складений акт, посвідчений підписами працівниками апарату міської ради та складений у присутності не менш як двох сусідів», – йдеться в рішенні.

Проте в Ківерцях станом на березень 2016 року – понад 200 претендентів на отримання земельних ділянок, а самих ділянок – лише 61. Саме така невідповідність і стала причиною запровадження жеребкування. Проте запитання в «опозиційних» депутатів міської ради викликає пункт про те, що першим в реєстрі претендентів стає той, хто першим подав заяву, а не той, хто є першим відповідно до мобілізаційних списків у військкоматі. Також вони пропонують розділити мобілізованих та тих, хто просто їздив у відрядження.

Відео користувача 13dzen

Однак ще з вересня 2015-го питання не зрушило з місця. «Із-за от таких недоліків починається казна-що. Порядок ведення реєстру, хто веде реєстр незрозуміло. Хто з учасників АТО бере участь у жеребкуванні, коли ділянок менше чим учасників?» – пише у Facebook ківерчанка Анна Мов’як.

Депутат Ківерцівської райради Анатолій Король повідомляє у соцмережі, що у черзі на отримання земельних ділянок через участь у АТО – в Ківерцях нині 222 людини.

Розширення меж міста відбулося у 2001 році. Прилуцька сільська рада передала у власність Ківерцівської міської ради 5.7 гектара землі .На них 61 ділянку планують відвести під будівництво для учасників АТО. Але це не задовольнить потреби усіх скористатись своїм першочерговим правом на отримання земельної ділянки.

У Ківерцівській міській раді повідомляють, що неодноразово звертались до Ківерцівського лісгоспу про передачу 137,4 гектара землі, що входять у межі міста та належать лісгоспу, та згоди не отримували.

Питання передачі земель держлісгоспу розглянуть під час найближчого засідання «земельної» комісії Ківерцівської райради, – переконаний Король.

Під час позачергової сесії міської ради 3 березня таки планували повернутися до питання жеребкування щодо земельних ділянок для учасників війни на Сході. Однак засідання так і не відбулося. Депутат Юрій Тананайський відзначив, що згідно із регламентом позачергову сесію треба скликати не пізніше, ніж за добу до її час призначення, а міський голова Володимир Жгутов цю норму не виконав.

Натомість заступнику військового комісара районного військового комісаріату Олегу Чохленку вдалося просто в сесійній залі вручити повістки для уточнення даних та можливого проходження медкомісії 11 депутатам та адміністратору Неформатного сайту Ківерців Володимиру Дужичу.