Україна не виконала «безвізові» зобов’язання, – ЄС

Європейська комісія передасть рекомендації в Європарламент щодо скасування віз для України лише тоді, коли Київ виконає взяті на себе антикорупційні зобов’язання.

Про це пише ZN.UA з посиланням на коментар прес-секретаря європейського відомства Тове Ернст щодо рішення розглядати скасування віз для Грузії і України окремо.

“Ми сподіваємось, що це відбудеться скоро”, – зазначила вона. Але в Єврокомісії ніяк не уточнили, чи вплине якось рішення щодо розділення грузинського і українського питань на шанси Києва таки добитися безвізового режиму.

Водночас єврокомісар з питань політики сусідства Йоганнес Ган нагадав Києву про запровадження електронних декларацій про доходи чиновників і запуск роботи Національного агентства з протидії корупції. За його словами, закон про електронне декларування, який Верховна Рада прийняла, не відповідає вимогам ЄС. Тож його треба допрацювати.

Крім того, Ган звернув увагу на поправку, оголошену в українському парламенті “з голосу”, яка відклала кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях до 2017 року. Всі ці зміни були потрібні, щоб якомога швидше запровадити безвізовий режим між Україною і ЄС.

Раніше повідомлялося, що ЄС може запропонувати безвізовий режим Грузії та відкласти рішення щодо України. Тому що Брюссель не впевнений, що Україна робить достатньо для боротьби з корупцією.

Народний депутат України Сергій Лещенко після спілкування з групою європейських дипломатів у Брюсселі повідомив, що Україна не виконала усі рекомендацій ЄС для того, щоббезвізовий режим почав діяти найближчим часом.

Перші особи української держави неодноразово заявляли про виконання Україною всіх “безвізових” рекомендацій ЄС, проте європейські партнери не тільки закликають Київ посилити боротьбу з системною корупцією, але й указують недоліки нових антикорупційних законів.

Зокрема, посол ЄС в Україні Ян Томбінський жорстко розкритикував прийнятий Верховною Радоюзакон про електронне декларування майна і доходів чиновників, який “не відповідає антикорупційним зобов’язанням, прийнятим керівництвом України”.