У Луцьку думали, як вирішити питання житла для бійців

У 2015 році 778 бійців подали заяви на отримання земельних ділянок чи житла, проте задоволені були лише 13 заяв – житло отримали рідні бійців, які загинули в АТО.

Питання отримання земель та житла обговорювали 2 березня під час зустрічі ГО «Спілка Воїнів АТО Волині» із головою Волинської обласної ради Ігорем Палицею.

Секретар спілки Ярослав Мудрик повідомив, що у Луцьку міську раду надійшло 778 заяв про отримання житла, задоволено з них ‒ 13, для родин бійців загиблих. Проте цифру бійців, які квартир не отримали, не називають. Атошники, за їхніми словами, й далі підійматимуть це питання – першочергово на жило претендуватимуть родини загиблих бійців та тих, хто отримав на війні інвалідність.

Голова Волинської обласної ради нагадав, що у місті бійці можуть розраховувати на 10 сотих землі, у селищі ‒ на 15 сотих. За словами голови облради, можливість побудови житло для бійців АТО, якщо ті будуть об’єднуватися по декілька осіб, значно зростає. Мудрик розповів, що перспективу об’єднання у кооперативи обговорювали й раніше.

Щодо земель сільськогосподарського призначення для ведення домашнього господарства, то якщо бійці об’єднаються у кооперативи, то, за словами Палиці, ніхто згодом не зможе перекупити задешево належні бійцям 2 гектари. Щоб створити кооператив, треба написати заяву, що атошник не проти взяти участь у кооперативі, написати заяву, тоді відбудеться обговорення і питання вирішать.

Водночас забудовник Віктор Чорнуха, якого теж запросили на зустріч, розповів, що якщо в атошників виникне бажання, то, знайшовши відповідну ділянку, є можливості будувати житло для бійців АТО. За словами забудовника,у Луцьку є землі, де можна здійснити відповідні забудови. Він розповів про три ділянки по півгектра, на кожній з яких можна розмістити по 108 квартир. Проте проблема із виділенням ділянок.

«Якщо цю ініціативу будете проявляти, то там багато з вас зможе отримати житло», ‒ додав він. Також Чорнуха зазначив, що не говорить конкретно про себе, хай це буде на конкурсних умовах. Мудрик же навів приклад Київської міської ради, яка просить змінити закон про містобудування, зокрема те, що 1,25% житла із кожної будови будуть отримувати бійці АТО.

Секретар спілки додав, що необхідно також створювати умови, щоб забудовник був зацікавлений будувати таке житло, тож треба йти йому назустріч. «Ми готові співпрацювати зі всіма», ‒ підсумував Мудрик, і додав, що щоб дивитися на перспективу, треба вносити зміни до законодавства.

Тож у підсумку домовилися про те, щоб першочергово вивчити ситуацію із землею – де можна виділити ділянки, об’їздити їх, вирішити юридичні моменти. Наступним етапом буде підшукати відповідальних забудовників, які дійсно віддадуть квартири атошникам. Окрім того, спілкуватимуться із аграріями, які проконсультують, як краще утворювати кооперативи.

Наприкінці голова Волиньради додав, що у Луцьку можливо освоїти 5 гектарів для будівництва житла. «Якщо ми за рік віддамо атошникам 200 квартир – це буде дуже хороший результат», ‒ підсумував Палиця.