Адміністрація волинського драмтеатру була проти благодійної вистави

Адміністрація Волинського обласного музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка вставляла палки в колеса  благодійному проекту «Оскар і Рожева Пані».

Про це йдеться у сюжеті Громадського. Волині.

1 березня у Волинському академічному обласному драматичному театрі імені Тараса Шевченка відбувся благодійний показ вистави «Оскар і Рожева Пані», за мотивами роману відомого французького письменника Еріка-Еммануеля Шмітта. Цей благодійний проект об’єднав творчі зусилля митців з різних міст та різних театрів.

Актриса Ірма Вітовська, режисер Ростислав Держипільський, гурт «Океан Ельзи», художник Андрій Єрмоленко, балетмейстер Ольга Семьошкіна та актори Івано-Франківського театру імені Івана Франка, волинський благодійний фонд «Стопрак» доклали зусилля, аби вистава стала не лише творчою подією, а також приводом до вирішення значущої соціальної проблеми – створення в Україні доступної системи паліативної допомоги для хворих дітей.

Перед виставою ініціатори проекту провели прес-конференцію, під час якої розповіли, що Волинь не вельми радо прийняла гостей.

Зокрема, за словами виконавиці головної ролі Ірми Вітовської і президента фонду «Стопрак» Марії Адамчук директор Волинського обласного академічного музично-драматичного театру «ставив палки у колеса» творчій групі. Зокрема, не було можливості заздалегідь виставити світло і декорації.

«Було повне нерозуміння. Вони казали, що в їхньому репертуарі теж є ця постановка. Довелося вирішувати ці питання через чиновників і міністерство охорони здоров’я України. Це не здорові амбіції і так не повинно бути», – каже Марія Адамчук.

«Театр – це державна власність і фінансується він з ваших податків. Це не приватна установа. Тому виникає питання, як в цій установі ставляться до своїх земляків. Адже гроші зібрані під час нашої вистави, ми лишаємо тут, на підтримку виїзної бригади, що надає допомогу невиліковно хворим волинським дітям», – обурюється Ірма Вітовська.