Луцьких студентів у бібліотеці вчили робити штучне дихання

У Луцькій бібліотеці військовий медик вчив студентів рятувати життя.

Про це повідомили на сторінці Волинської обласної бібліотеки для юнацтва у Facebook.

Військовий лікар Павло Скшетуський на псевдо «Пілюлькін» спільно з командиром медико-евакуаційної групи 1-ї роти охорони батальйону територіальної оборони «Волинь» Андрієм Корнелюком показали, як надавати невідкладну медичну допомогу постраждалим у різних надзвичайних ситуаціях. Зокрема, ДТП, серцевий напад, поранення, утоплення тощо.

Першими учасниками циклу з 5 тренінгів стали студенти 1-го та 3-го курсів Волинського інституту економіки і менеджменту.

Учасники тренінгу на практиці вчилися максимально швидко та правильно, з допомогою підручних засобів визначати ушкодження та надавати долікарську допомогу постраждалим так, щоб не нашкодити їм. Так, Скшетуський навчив студентів накладати джгут при кровотечах кінцівок, робити штучне дихання, непрямий масаж серця, правильно перевертати пораненого для огляду спини та хребта.

Особливу увагу учасників тренер звернув на визначення внутрішньої кровотечі, яку складно побачили неозброєним оком. Дискусію викликала порада польового медика напихати великі колоті рани та глибокі діри на тілі будь-якими тканинами, аби лише спинити кровотечу. Учасників цікавила можливість зараження при таких діях. Та медик запевнив: «Зараження будемо лікувати потім. Першочергово зупинити кровотечу, аби постраждалий вижив до приїзду швидкої».

Піднімалося також питання симптомів інсульту, адже дуже часто його плутають із алкогольним сп’янінням, особливо коли йдеться про людину, яка раптом упала на вулиці.

Медики наголосили, що їхній цикл тренінгів спрямований на те, щоб навчити людей надавати екстрену долікарську допомогу саме в мирний час та в буденних ситуаціях.

Натомість один із учасників тренінгу, студент Богдан Хозель, розповів, як одного разу під час купання в річці його друг раптом пішов під воду й не з’являвся на поверхні близько хвилини. Богдан з іншими хлопцями витяг друга на берег і успішно зробив йому штучне дихання. Вода з легень потопельника вийшла і він дочекався швидкої.

«Мені було надзвичайно цікаво зустрітися з людиною-практиком, яка побувала в АТО. На тренінгу я навчилася застосовувати отриманні знання на практиці, в ситуаціях, коли важлива кожна хвилина і навіть секунда», – зізнається студентка Наталя Миронюк.

«На тренінгу я дізналася про безліч небезпечних ситуаціях, коли людині може знадобитися моя допомога, і навчилася правильно діяти. Тренери показали навіть спеціальний спосіб, як можна легким рухом без зусиль перевернути на живіт навіть тяжку людину», – розповідає студентка Ярослава Садовська.