Луцьк: вулиця перетворюється на смітник

На вулиці Чернишевського, де переважно садибна забудова, немає централізованих контейнерів для збору побутового сміття.

Проблему порушив Roman F на інтернет-ресурсі «Відкрите місто», ‒ пише Район.Луцьк.

«Утилізація сміття місцевими мешканцями відбувається за схемою «винести на дорогу», – каже він.

Згідно із якимсь графіком, з дороги сміття має прибрати організація, яка взяла на себе відповідні обов’язки, стверджує лучанин. «Зазвичай про графік ніхто не думає. Дуже швидко залишене сміття розтягується звірами та вітром по вулиці, перетворюючи її на сміттєзвалище», – пише він.

Лучанин цитує Державні санітарні норм та правила утримання територій населених місць. Пункт 2.16. У разі застосування планово-поквартирної системи збирання побутових відходів споживачі самостійно завантажують побутові відходи у сміттєвоз, що прибуває за графіком.

Забороняється виставляти та складати побутові відходи за межами присадибної ділянки завчасно (раніше однієї години) до прибуття сміттєвозу.

Виконавці послуг з перевезення побутових відходів зобов’язані інформувати населення про графік перевезення побутових відходів.

«Зрозуміло, що основна причина забруднення – самі споживачі. Є серед них і свідомі громадяни, які придбали малий особистий контейнер, наявність якого робить простішим життя усім. Але більшість, звичайно, його не має», – розповідає про вуличні проблеми.

Лучанин упевнений, така ситуація актуальна для всіх приватних районів міста.

«Найлогічніше було б прийняти загальне рішення для всіх. Можна встановити централізовані контейнери у спеціально відведених місцях. Або, наприклад, обслуговуюча організація централізовано закуповлює партію контейнерів (чим більше ‒ тим дешевше), а їхню вартість розбиває і додає до абонентської місячної плати», – подає ідею лучанин.

І наголошує, що час «вже з первіснообщинного ладу переходити у сучасність».

1_2 2_3 3_commentimage