Історія від волонтера: «ангели», яких переслідує прокуратура, уже не бояться

Адвокат та волонтер, який захищає військових, Василь Нагорний розповів, що бійці, яких звинувачують у самовільному залишенні частини та змушують підписувати угоду про визнання вини, готові боротися з бюрократичною системою.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Подаємо допис правозахисника без змін та правок:

«Я відчув, що день буде з гарними новинами, бо зранку першим залетів ангелочок. Випили кавуськи, пораділи здобуткам один одного))) Ангелочок полетів волонтерити далі. За ним один за одним почали заходити… в принципі теж наші ангели, які першими боронили землю, яких тепер переслідують демони.

Бійці, яких переслідує прокуратура таки перестали боятись. Це перше за що я боровся. Хлопці зрозуміли, що Учасник Бойових Дій – звучить гордо, а тому тремтіти перед військовими прокурорами, яких змушують розслідувати справи, соромно! Всі відмовились від угод про визнання вини, всі готові боротись, всі реальні воїни, але подвигами не хизуються. А тепер і розпитувати не треба, бо госпітальні епікризи, довідки про поранення та населені пункти де перебували бійці (хоча в атошних довідках не все відображено) – самі розповідають про бойовий шлях. Лякає мене тільки відсутність системної реабілітації. Читаю епікриз пораненого бійця. Провели проміжне ВЛК, посттравмат (ст.17Розкладу хвороб), відпустка на 30 днів. А далі рекомендація: “Не вживати алкогольні напої, ні за яких обставин, ніколи, до кінця життя!!!” Боєць, молодець, тримається. І правильно, краще лікувати «східний синдром» в хорошого психолога без алкоголю, ніж з уявною білочкою, в генделику! Хлопці бережіть себе!»