Будівництво біля собору в Луцьку законне, – єпархія

Роботи, які тривають біля Свято-Троїцького собору у центрі Луцька, цілком законні.

Про це йдеться у заяві прес-служби Волинської єпархії УПЦ КП.

У заяві йдеться, що у 2012 році на замовлення єпархії ДП «Український регіональний спеціалізований науково-реставраційний інститут «Укрзахідпроектреставрація» виконало обстеження споруди собору, склало акт її технічного стану й розробило реставраційне завдання. Наступного року це завдання погодили управління культури ОДА і департамент культурної спадщини та культурних цінностей Міністерства культури України.

«На підставі цих документів розроблено робочий проект на реставрацію, який успішно пройшов відповідну експертизу філії державного підприємства «Спеціалізована державна експертна організація – центральна служба української державної будівельної експертизи» у Волинській області. У документі, зокрема, передбачено й облаштування соборної території», – стверджують священики.

Мовляв, після чергових погоджень проекту у Міністерстві культури України та ОДА Державна архітектурно-будівельна інспекція України 27 травня 2014 року видала дозвіл на виконання реставраційний робіт.

«Звертаємо увагу зацікавлених, що Управління єпархії має такий же пакет дозвільної документації і на будівлю, розташовану відразу за собором (просп. Волі, 2)», – йдеться в заяві.