Атестація поліції Волині: з комісії пішли два журналісти

В суботу 27 лютого апеляційну атестаційну комісію західного регіону №2, яка приймає апеляції поліцейських на Волині, залишили двоє журналістів на знак протесту проти залишення в поліції одного з одіозних посадовців.

Нагадуємо, що в рамках реформування міліції і перетворення її в поліцію в регіонах України працюють атестаційні комісії, що займаються переатестацією працівників, – пише Четверта влада.

Особливість нинішньої атестації в тому, що половину, а подекуди більше членів комісій складають представники громадськості – журналісти, юристи, громадські активісти.

Апеляційна комісія на Волині працює з 19 лютого 2016 року. У ній має бути вісім чоловік – чотири представники поліції і чотири представники громадськості. Але через неналежний відбір представників та інші проблеми – комісія вже не раз змінювала склад. На заміну одним приходили інші.

– До мене звернулися в кінці тижня представники робочої групи Центру рекрутингу у Рівному з проханням терміново замінити члена апеляційної комісії в Луцьку, бо там нібито покинули комісію кілька людей – розповідає член атестаційної комісії №6 у Рівному, головний редактор Рівненського агентства журналістських розслідувань і порталу «Четверта влада» Володимир Торбіч.

Причину того, чому представники громадськості покинули комісію, за словами Володимира Торбіча, йому не повідомили. Сказали лише, що «вибули зі скандалом».

На місце вибулих наказом Національної поліції України назначили двох членів рівненських атестаційних комісій. Вони саме завершували роботу. Також призначили в громадську частину комісії адвоката, депутата Волинської облради.

Остаточний склад зміненої громадської частини апеляційної комісії у Волинській області виглядав так:

Адвокат, депутат Волинської облради від «Батьківщини» Сергій Слабенко.

Журналістка Громадського радіо Ірина Мусій (Аріна Крапка).

Виконавчий директор Рівненського медіа-клубу Іван Чорнобай.

Головний редактор Рівненського агентства журналістських розслідувань і порталу «Четверта влада» Володимир Торбіч.

 

“В суботу, перший день, що я мав працювати у волинській апеляційній комісії, було четверо поліцейських та всі представники громадськості, окрім Івана Чорнобая, який цього дня був зайнятий. У нас на розгляді були справи 16-ти апелянтів. На кожного по півгодини”, – розповів Володимир Торбіч.

“Я пропрацював весь день і написав заяву про вихід, а журналістка Ірина Мусій, яка вже працювала в комісії кілька днів, написала заяву про вихід ще в першій половині дня – відразу після того, як, після одного голосування, в поліції залишився одіозний корупціонер і правопорушник. Це не моє оціночне судження. Це фактаж, який був у комісії, включно з результатами поліграфу і послужним списком цього чоловіка. Попередня атестаційна комісія одноголосно його звільнила. А ця комісія прийняла рішення залишити – чотири проти трьох”, – каже він.

Головред «Четвертої влади» каже, що своїх мотивів ті, хто голосував за оцінку «три» (залишити в поліції з пониженням), не оголосили. А тому, щоб краще зрозуміти членів комісії, він допрацював до кінця дня.

“За день спостережень і спілкування я не маю доказів того, що поліцейським хтось давав вказівки як голосувати. На мою думку, вони самодостатні адекватні люди. Якби зміг би бути присутнім Іван Чорнобай, думаю, що цей одіозний посадовець не пройшов би. А тому складно говорити про сплановане кимось голосування”, – додав Торбіч.

“Водночас я не можу зрозуміти і прийняти такого рішення комісії. Подібні рішення підривають довіру до діяльності атестаційних комісій і до самої реформи. Породжують чутки про те, що одіозні посадовці вміють «рішати». Коли патрульних поліцейських в Луцьку звільняють за перегар з рота і водночас маститих корупціонерів-правопорушників, з досить невисокими балами, для такого рівня, залишають працювати – це подвійні стандарти. Це все одно, що невинну дівчинку звільнили, а стару хвойду залишили працювати”, – порівнює редактор.

“За два тижні роботи у рівненській комісії №6 я мав нагоду поспілкуватися із близько двомастами працівниками міліції-поліції. Тому у мене немає рожевих окулярів щодо цієї переатестації. Вважаю, що через фільтри комісій пройшло чимало людей, яким не місце в поліції, адже вся атестація була організована на скору руку. Хоча якусь частину відфільтрувати все ж вдалося і це вже добре, але без зміни законодавства, належної платні і забезпечення ми не матимемо нової поліції. А залишаючи одіозних корупціонерів, поліція не матиме довіри громадян”, – каже Володимир Торбіч.

Журналістка Громадського радіо Ірина Мусій теж стверджує, що не хоче брати участі в роботі комісії, яка повертає в поліцію таких персонажів:

«Сьогодні два журналісти написали заяви про вихід з апеляційної атестаційної комісії поліції західного регіону. Контра в дії. Висновки робіть самі.

Ну і мені забанили (але вже відбанили))) сторінку у ФБ, і я маю підозри, теж пов`язано з моїм перебуванням в комісії. Кілька днів тому були прямі попередження про те, що мені краще не ночувати вдома, що, мовляв, «ноги поламають», а також поширювали інформацію, що я належу до певних політичних сил. Когось залякують, когось намагаються вмовити. А на когось намагаються вплинути ось так. От така у нас цікава переатестація!

Я маю зобов`язання перед собою. Перед людьми, які загинули за те, щоб в цій країні було все по-іншому. Я не буду кричати «зрада». Я лише скажу, що більшість людей такий стан речей влаштовує».

Наразі в апеляційній комісії залишились четверо поліцейських і депутат облради – достатній кворум для голосування.