Викрили схему поборів у волинській фітосанітарній інспекції

Під час одержання хабара на Волині правоохоронці затримали посадовця Державної фітосанітарної інспекції.

У цій структурі діяла ці схема вимагання поборів, – повідомляє IA ZIK з посиланням на прес-службу прокуратури області.

Прокурори та працівники СБУ провели спільну операцію, спіймавши 26 лютого «на гарячому» під час одержання хабара службову особу Державної фітосанітарної інспекції Волинської області, що здійснювала владні повноваження у зоні дії МАПП «Ягодин».

Крім того, за результатами комплексу слідчих дій встановлено, що такі випадки не поодинокі, а до незаконної схеми причетні й інші посадовці інспекції.

Вони систематично вимагали та збирали кошти з осіб, які здійснювали експортні операції з лісопродукцією, за безперешкодне проведення фітосанітарного контролю.

Наразі слідчі проводять огляд місця події та інші першочергові розшукові дії, після завершення яких буде прийняте рішення щодо оголошення підозри у вчиненні злочину, передбаченого частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України, ініціюватиметься питання обрання посадовцям запобіжних заходів та їх відсторонення від займаних посад.

Слідчим шляхом будуть перевіряються інші факти порушень у сфері службової діяльності посадових осіб Державної фітосанітарної інспекції Волинської області.