У Луцькраді кажуть, що не можуть заборонити пакети

У Луцькій міській раді відповіли на петицію щодо заборони використання поліетиленових пакетів у місті.

Таку пропозицію на сайті Єдиної системи місцевих петицій подав луцький мультиплікатор Леонід Тивонюк. Ініціативу підтримала 321 людина з 300 необхідних.

Однак, чиновники пояснили, що не мають повноважень забороняти використання чи продаж тих чи інших товарів. Мовляв, одноразові поліетиленові пакети – це і є різновид пакувальних матеріалів, які офіційно дозволені для використання.

«Проблема, яка викладена в петиції стосується скоріше не самого існування поліетиленових пакетів, як одного з різновидів пакувальних матеріалів, а надмірного, часто необдуманого використання, поводження з використаною упаковкою в побуті та відсутністю досконалих методів її вилучення із сміттєвої маси та утилізації.

В місті Луцьку з серпня 2015 року введено в експлуатації новий полігон твердих побутових відходів с.Брище, на якому перед захороненням всі відходи сортуються. Тепер більшість полімерних відходів, в тому числі і поліетиленові пакети, що потрапляють у сміття відсортовуються і йдуть на повторну переробку. Таким чином суттєво зменшується негативний вплив на довкілля від синтетичних матеріалів, які дуже тривалий термін розкладаються в природі під дією біологічних факторів. Луцька міська рада і надалі удосконалюватиме методи роздільного збирання відходів, шляхом встановлення контейнерів для роздільного збору біля житлових будинків.

Надмірна кількість поліетиленової тари у побуті – це приклад необдуманої побутової поведінки окремо взятої людини. Адже завжди існує альтернатива при використанні одноразової упаковки чи заміною її багаторазовою. У більшості супермаркетів вже є пропозиція багаторазових торбин чи паперової тари на заміну одноразовим поліетиленовим пакетам. Власне, вибір робить споживач.

Відділ екології Луцької міської ради організовує роботу з популяризації еко-безпечного (сталого) розвитку міста шляхом випуску листівок про доцільність обмеження використання одноразової поліетиленової тари, впровадження у школах міста проекту «Еко-торба», спільно з Волинським обласним телебаченням підготовлено документальний фільм про шкідливість пластикової тари та упаковки, який багаторазово демонструвався на телебаченні та різноманітних навчально-виховних заходах екологічного спрямування», – відповіли на пропозицію працівники міськради.