Торчин: священик спростовує розбещення односельчанина

Священик з Торчина спростовує інформацію щодо домагань до молодого хлопця.

Про це повідомляє Інформаційне агентство Волинські Новини.

Настоятель Свято-Стефанівського храму в селищі Торчин Луцького району Волинської області Анатолій Ткачук заявляє, що його скомпрометували, звинувачуючи у розбещенні 19-річного хлопця. Отець Анатолій каже, такі неправдиві звинувачення принизили його честь і гідність, завдали непоправної шкоди його авторитету, змусили рідних і прихожан місцевого храму пережити складні часи.

Нагадаємо, у редакцію Інформаційного агентства Волинські Новини восени 2015 року звернулася волинянка Галина Панасюк. З її слів, жахливий інцидент трапився неподалік від Торчину. Як стверджувала плачучи вона, священик УПЦ МП місцевої парафії домагався її 19-річного сина.

Галина Панасюк зізналась, що хотіла, аби з горе-батюшкою розібрались громада, представники духовенства та правоохоронці.

Усі звинувачення у розбещенні чи будь-якому іншому насиллі щодо хлопця – Леоніда Панасюка – отець Анатолій категорично заперечує. Крім того, щоб довести свою невинуватість, він поскаржився до суду на громадянку Панасюк та її сина. Слідство вже підтвердило, що факту злочину з боку священика не було. Також наклеп з боку Галини Панасюк підтвердили під час засідання представників духівництва Волині. Своє слово сказали і місцеві прихожани, ставши на захист Анатолія Ткачука.

Отець Анатолій пояснив ймовірну причину такої поведінки Галини Панасюк.

«Я дізнався, що такі дії Панасюка Г.М. та Панасюк Л.А. зумовлені бажанням інших зацікавлених людей змістити мене з посади настоятеля Свято-Стефанівського храму у селищі Торчин Луцького району. А на моє місце хочуть призначити іншого священика, який раніше був настоятелем церкви в селі Смолигів, і якого звільнили за клопотанням мешканців цього села.

Вважаю, що факти у заявах Панасюка Л.А. та Панасюк Л.А. є надуманими та такими, що не відповідають дійсності», – пояснив отець Анатолій.

У висновку правоохоронців, які надав обвинувачений редакції ІА Волинські Новини, зазначено, що слідчі опитали більше сорока місцевих мешканців і їхні власноруч написані заяви підтверджують чесність та порядність священика, характеризують його з позитивного боку.

Отже, аргументувавши це також і в суді, священнослужитель стверджує, що звинувачення сім’ї Панасюків не підтвердилися і свідчать про їх неправдивість та про протиправні дії.

«За час мого настоятельства у Свято-Стефанівському храмі, розпочинаючи з 1996 року, в мене не було жодного конфлікту чи будь-якого іншого непорозуміння з місцевими мешканцями, прихожанами храму. З боку Волинської єпархії УПЦ до мене як до настоятеля, священика і духівника, також жодних претензій не було.

Натомість, у своєму зверненні до митрополита Волинського і Луцького Ніфонта, мешканці Торчина негативно характеризують заявницю та її сина. З цього приводу для перевірки відомостей, викладених у зверненні до Волинської єпархії УПЦ, працювала церковна координаційна рада, яка і вирішила, що заява Панасюк Г.М. є наклепницькою», – пояснив Анатолій Ткачук.

Зміст листа отця Анатолія Ткачука, який отримала редакція Інформаційного агентства Волинські Новини, подано нижче без змін:

1 2 3 4