Нововолинськ: наркозалежні просять впровадити замісну терапію

До депутатів Нововолинської міськради звернулися наркозалежні жителі міста з проханням проголосувати за Програму замісної підтримувальної терапії.

Вони вже другий рік поспіль збирають підписи, щоб запустити профілактичну програму. Керівництво лікарні передало звернення на розгляд депутатів. Перший раз народні обранці це питання заслухали у 2015-му році, але Програму не прийняли, ‒ пише Буг.

Програма замісної підтримувальної терапії для хворих на опіоїдну залежність в Україні запроваджена з 2005-го року. Основною метою програми є виключення застосування наркозалежними спільного багаторазового використання забруднених ВІЛ-інфікованою кров’ю шприців та їх залучення до медичного спостереження на сайтах замісної підтримувальної терапії, охоплення ВІЛ-інфікованих антиретровірусною терапією. Передбачає застосування таблетованої форми наркотичних речовин у середніх терапевтичних дозах, що не викликають наркотичного сп’яніння.

Програма ЗПТ в Україні впроваджується за кошти Глобального фонду. Вартість метадону для одного пацієнта на місяць складає 8 доларів США.

«Програма виводить наркоманів з кримінального в легальне поле вживання наркотиків. За те що нам видають таблетки платить фонд – це замінники, від них нема ейфорії. А лікарня дає приміщення на годину в день. Чому для всієї України це питання є нормальним, крім одного Нововолинська?» – обурювався на сесії міськради представник від наркозалежних жителів міста.

Медики пояснюють, що на профілактику наркоманії потрібно додаткові кошти, хоч би через те, що треба дати півставки медсестрі.

Депутати рішення про запровадження Програми замісної підтримувальної терапії у Нововолинську у 2016 році не підтримали.