Членами атестаційної комісії намагаються маніпулювати, ‒ Доманська

Член комісії переатестації поліції, журналіст Марія Доманська стверджує, що думкою тих, хто проводить співбесіди, намагаються маніпулювати.

Про це йдеться в сюжеті Громадського.Волинь.

Процес переатестації працівників Головного управління Національної поліції у Волинській області викликає хвилю критики і нерозуміння з боку представників влади, політичних сил та самих правоохоронців. Подібну позицію висловив на сесії Луцької міської ради начальник Луцького відділу поліції Ігор Муковоз, ‒ зазначають журналісти.

Під час традиційного звіту про роботу відділу поліції за останній рік Ігор Муковоз багато разів згадував процес переатестації та висловлював своє невдоволення з приводу такого етапу реформи, зокрема щодо участі у атестаційних комісіях представників громадськості.

«Всі вважають, що будь-хто може давати оцінку співробітнику поліції. Я був на атестації. Членами комісії були представники громадськості. Якби б вони оцінювали мене як людину, я розумію… А вони оцінювали щодо відповідності мною займаної посади. Ніхто з вас не піде і не схоче в обласній лікарні оцінювати кваліфікацію хірурга чи іншого лікаря», – висловився Муковоз перед депутатським корпусом.

Після прийняття його звіту, два депутати Луцькради Аркадій Соломатін («Радикальна партія Олега Ляшка») та Євгеній Ткачук (Блок Петра Порошенка) запропонували подякувати Муковозу та усьому відділу поліції за плідну роботу. Прозвучала й пропозиція депутата Павла Данильчука («Громадський рух «Народний контроль»), аби виступила представниця Атестаційної комісії, журналістка Марія Доманська. Перші дві пропозиції депутати об’єднали в одну й вирішили подякувати за роботу луцьким поліцейським. А от пропозицію виступити члену атестаційної комісії проігнорували.

Марія Доманська пояснює «Громадському.Волинь», що мала намір розвіяти деякі міфи про переатестацію поліцейських і запобігти уведенню в оману як депутатів, так і лучан. За її словами, нещодавно Луцький міський голова Микола Романюк висловив своє занепокоєння щодо роботи Луцького відділу поліції. Мовляв, начальник відділу Ігор Муковоз скаржиться йому, що через переатестацію нікому працювати. Марія Доманська від імені членів комісій з числа громадськості пояснила, що переатестація це: 2 години тестів, 15-20 хвилин співбесіди у комісії першої інстанції, та півгодини співбесіди у апеляційній інстанції. Ще 1-2 години може забрати поліграф. Решту ж часу поліціянти зобов’язані працювати, яке б рішення комісії щодо них не було. Остаточне рішення – це наказ начальника Департаменту поліції у області Петра Шпиги. Проте жодного наказу щодо кадрових змін не було.

Також подяка, яку висловили депутати сприймається членами комісії як спроба тиску на них, аби схилити їх до тої чи іншої позиції. Доманська розповідає, що неодноразово під час атестації уже додавали до досьє особи звернення міських голів, депутатів різних місцевих рад. Та будь-які такі повідомлення сприймаються як спосіб зманіпулювати думкою членів комісій.

Серед громадськості поширюють думку, що після переатестації не буде кому працювати. Журналістка, член атестаційної комісії, пояснює, що у листопаді 2015 року Національна поліція України започаткувала програму «Лицарі честі», яка передбачає набір та підготовку кадрів середнього та вищого керівного складу.