У Луцьку не підтримали створення патріотичного центру

Більшість депутатів Луцької міської ради не підтримали створення в місті Центру національно-патріотичного виховання.

Таке рішення прийняли під час сесії міської ради у середу, 24 лютого.

На думку ініціатора рішення Павла Данильчука, там у центрі мали б працювати люди, які мають досвід роботи в національно-патріотичних організаціях, досвід організації патріотичних заходів чи брали участь у війні на Сході.

Як ідеться у проекті рішення, завдяки центру «національно-патріотичне виховання має набути характеру системної і цілеспрямованої діяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, навчальних закладів, інститутів громадянського суспільства, громадян з формування високої національно-патріотичної свідомості, почуття відданості своїй державі».

Депутати Алла Надточій, Костянтин Петрочук, Олександр Кравченко, Сергій Балицький, Юлія Дацюк критикували Данильчука за те, що у його проекті рішення чітко не вказано розмежування патріотичного виховання за допомогою центру та інших закладів (шкіл, дитячих садочків, виші тощо).

Алла Надточій пропонували ввести у відділі сім’ї та молоді посаду для виконання функцій центру.

Юлія Вусенко запропонувала на конкурсній основі виділяти кошти на національно-патріотичне виховання для існуючих організацій. А Сергій Балицький вважає, що не потрібно створювати ще одну структуру, натомість розвивати існуючі.

Депутат Анна Мов’як відзначила, що патріотичне виховання полягає не тільки в тому, щоб ходити на гуртки та «махати прапорами». Очільник ГО «Національний альянс» Богдан Бальбуза нагадав, що на початку незалежності держава не надто дбала про національно-патріотичне виховання, наслідки чого ми «пожинаємо» і досі. Він вважає, що громадські організації не можуть захопити всю молодь, йдеться лише про 1-2%. Тому потрібна консолідація зусиль й створення такого центру.

Представник ЦК «Азову» Олександр Дмитрук підтримав створення центру, бо це дозволить громадським організаціям та владі спільно працювати в напрямку національно-патріотичного виховання. Поки їхній цивільний корпус працював самостійно, але створення центру дозволить зосередити зусилля, ‒ вважає Дмитрук.

На завершення автор проекту Павло Данильчук відзначив, що національно-патріотичне виховання недостатнє, бо воно тримається на ентузіастах в різних установах. Він закликав відкинути особисті образи та створити структуру, що працюватиме на перспективу.

У підсумку рішення підтримали лише 15 депутатів.