Лучанину, який воював за «ДНР», «дали» 12 років

Вироком Луцького міськрайонного суду 46-річного лучанина засудили за участь у війні на боці «ДНР».

Цю інформацію у коментарі IA ZIK підтвердила речниця волинської прокуратури Наталка Мурахевич.

Зі слів Мурахевич, чоловіка судили за чотирма статтями Кримінального кодексу. Власне, у лютому 2014 року у Севастополі він вступив у так звану «Групу самооборони», створену при політичній партії «Руський блок». І в березні того ж року разом з іншими особами забезпечував проведення нелегітимного референдуму про від’єднання Криму від України, брав участь в охороні виборчих дільниць, патрулюванні міста, придушенні протестних акцій кримсько-татарського населення та захопленні приміщень штабу Військово-морських сил Збройних сил міністерства оборони України.

За таку діяльність чоловіка було нагороджено міністерством оборони Російської Федерації медаллю «За возвращение Крыма».

У травні 2014 року він прибув до Донецька, де вступив до незаконного збройного формування терористичної організації «Донецька народна республіка» – «Союз ветеранів Донбасу «Беркут». Тут він брав участь у виявленні та незаконних затриманнях українських патріотів, охороняв виборчу дільницю під час проведення незаконного референдуму в Донецькій області.

З кінця травня по кінець серпня 2014 року лучанин був зарахований до складу незаконного збройного формування терористичної організації «ДНР» «Спецбатальйон «8 рота» й ніс службу з вогнепальною зброєю на блокпостах, розміщених на територіях населених пунктів Олександрівка, Мар’їнка, Красногорівка, Ольгінка Донецької області, охороняв нафтобазу в Донецьку, здійснював конвоювання та охорону українських військовополонених, проводив навчання, інструктажі й стрільби в підрозділі та агітацію серед місцевого населення.

Затримали чоловіка у Луцьку. Під час затримання при ньому знайшли бойову гранату.

«Визнавши терориста винним, суд призначив йому покарання у виді 12 років позбавлення волі. Прокуратура області оскаржить цей вирок у зв’язку із м’якістю покарання», – заявила Наталка Мурахевич.