Волонтери просять зробити центр для психологічної реабілітації бійців

Волонтери акцентували увагу влади на необхідності створення центру для психологічної реабілітації бійців – в області й досі немає відповідної структури, а допомагають бійцям деякі психологи.

Про це стало відомо 23 лютого під час обговорення Регіональної програми соціальної підтримки учасників АТО.

«У нас не відбувається психологічної реабілітації», ‒ зазначила волонтер Тетяна Должко. Водночас в інших містах діють спеціально створені центри, про які бійці знають та звертаються за допомогою.

Волонтер відзначила необхідність з розділення психологічної реабілітації та фізичної. Вона переконує, що відкрити таке відділення було б актуально на базі госпіталю інвалідів війни, бо за рахунок виділення коштів там облаштували відділення для фізичної реабілітації.

Тетяна Должко додала, що атошникам не надають належної допомоги у районах, тож вони мають або їхати до Луцька, або залишатися з проблемами сам-на-сам. «Якщо їм не допомогти, буде неспокійна соціальна ситуація», ‒ додала Должко.

Працівник госпіталю інвалідів війни розповіла, що психологічна реабілітація не потребуватиме космічних коштів, головна проблема – брак спеціалістів. Ігор Ващенюк повідомив, що створили відділення, яке буде займатися виключно реабілітацією. У госпіталі є приміщення, тож втілити ініціативу з окремим напрямком психологічної реабілітації – не проблема.

Тому постановили зібрати круглий стіл із психологами, волонтерами та начальниками відповідних управлінь щоб детально обговорити цю перспективу.