Центр допомоги бійцям може припинити існування

Обласний Центр допомоги учасникам АТО може припинити існування.

Про це 23 лютого під час розгляду Регіональної програми соціальної підтримки учасників АТО повідомила координатор центру Тетяна Должко.

За її словами, якщо ставлення до Центру буде таким, як до тепер, то його роботу доведеться припинити, оскільки створений за наказом Президента Центр і досі не отримав жодного фінансування.

За січень та лютий центр витратив 40 тисяч гривень, проте усе це – залучені волонтерські кошти, а коштів від держави чи області Центр взагалі не отримує. «Якщо робота потрібна – просимо фінансування, якщо ні, то Центр припинить своє існування», ‒ сказала співкоординатор Центру.

Вона відзначила, що при створенні Центру обговорювали виділення коштів принаймні на поїздки у райони до учасників АТО. Проте ось уже 4 місяці волонтери їздять за власні гроші. «Кожного місяця мене питають від Президента, чи ми вже отримуємо фінансування», ‒ додала Должко. Проте кожного разу їй доводиться давати негативну відповідь.

Поряд з тим Центр показує одні з найкращих показників порівняно із іншими областями. «Ми як Центр можемо працювати безплатно, залучати кошти від міжнародних фондів, ми щось придумаємо», ‒ каже Должко. Проте ОДА не виконує своїх обіцянок у частині забезпечення.

Депутат облради Анатолій Вітів зазначив, що оскільки Центр – дорадчий орган при ОДА, з такими заявами треба звертатися туди. Обласна рада не має до цього стосунку, і оскільки Центр не є громадської організацією, то обласна рада не може тут нічим зарадити