Шацьк: бійцю передали президентську медаль

Боєць із Шацького району Віктор Данилевич отримав медаль від Президента Порошенка.

Про це повідомляє Шацький край.

Мешканець села Кропивники Шацького району Віктор Данилевич отримав медаль «Захиснику Вітчизни» від Президента України Петра Порошенка.

Указ про присвоєння нагороди був підписаний ще 8 травня 2015 року. Та лише на початку цього тижня бійця нагородив військовий комісар Шацького районного військового комісаріату Сергій Зайцев.

Данилевича мобілізували одним з перших. Спочатку він проходив навчання на Рівненському полігоні, потім – у Конотопі Сумської області. У складі ще тодішньої 51-ї ОМБР протитанкового дивізіону 2-ї батареї третього взводу пройшов майже всю Луганську область – населені пункти Оріхово, Євсух, пропускний пункт Красна Талівка, що розташований на кордоні з Росією, та Макарово.

«Спочатку у військовій частині забезпечили усім необхідним: формою, яка, правда, була з 1997 року випуску, взуттям, видали зброю. Та форму, що видали, за декілька місяців носіння довелося зашивати мало не щодня, допоки не купив нової. Згодом, коли війна була у розпалі, активізувалися й волонтери, які багато чим допомагали солдатам на передовій. Матеріально свого бійця підтримали й жителі свого села та сусідньої Вілиці», – йдеться у дописі.

Після Іловайської трагедії колишню 51-шу бригаду розформували, бійців «розкидали» по інших військових бригадах. Демобілізувався Віктор Данилевич 4 квітня 2015 року.

Коли чоловік повернувся додому, то одружився, мовляв, планував зробити це ще до мобілізації. Тепер у молодої сім’ї підростає син Артем.