На Волині невідомі розшукують бійців 51-ї бригади, – волонтер

Територією Волині на іномарці пересуваються невідомі, які збирають інформацію про бійців 3-го батальйону колишньої 51-ї окремої механізованої бригади.

Про це у соціальній мережі Facebook написав адвокат і волонтер Василь Нагорний.

За інформацією Нагорного, по області на іномарці їздять невідомі, які шукають бійців 3-го батальйону 51-ї ОМБр.

«З самого ранку, в неділю, що минула, до бійця 3 бату приїхали два незнайомця в цивільному, спілкувались українською мовою, представились поліцейськими, хоча посвідчень не показували. Цікавились вони подіями травня 2014 року, коли той був в АТО. Ніяких протоколів не писали, просто задавали масу питань. Шкода, що боєць не побчив номерів і модель. Хлопці, особливо, 3 бат 51 ОМБр, будьте обережні. Приїзду передував телефонний дзвінок, представились, поліцейськими», – інформує волонтер.

Він також дав поради, як діяти, якщо приїхали такі «гості»:

  1. «Хай покажуть посвідчення. Якщо не показують, то виставте рушницю, вила, сокиру в двері і скажіть, щоб забирались. По можливості гукніть друзів-атошників, затримайте “гостей”, викличте поліцію, хай з’ясовують, хто це.
  2. Якщо попередили, що приїдуть, то повідомте голову спілки районної спілки АТО – він знає, що робити.
  3. Не запрошуйте в будинок, навіть у двір, бо за пару днів потому, не виключно, що у вас знайдуть при обшуку якісь речові докази, типу зброї чи патронів.
  4. Взагалі, поки не переконаєтесь, що це поліція, яка має відповідні повноваження, не відчиняйте дверей, не виходьте з хати, бо викрадуть, а скажуть, що ви самі дали згоду. Маєте сумніви в посвідченнях чи в цих особах, запропонуйте їм зустрітись у поліції або гукніть дільничного.
  5. Ніяких довірливих бесід, бо 100% вашу розмову записують. Своїми спогадами (точними чи ні) ви можете загнати у в’язницю не лише когось з побратимів, але й себе.
  6. Якщо мають вас допитати як свідка, хай кличуть у поліцію, підтверджують повноваження і тоді будете свідчити чи відмовлятись від пояснень на підставі ст.63 Конституції. (Не забувайте, що у вас посттравмат і може бути як наслідок часткова втрата пам’яті )
  7. І перестаньте вже боятись».