Луцьк: розповіли про вакцинацію від поліомієліту

На Волині від поліомієліту найбільше дітей вакцинували у Камінь-Каширському районі – 85%, найменше ‒ у Луцьку, де показник ледь досяг 23%.

Про це під час оперативної наради 23 лютого повідомив начальник управління охорони здоров’я міської ради Микола Якимчук.

«Вакцина якісна», ‒ запевнив Якимчук. Її тестували закордонні спеціалісти, які приїжджали до Луцька. Минулого тижня у Луцьку також працював головний імунолог міста Києва Федір Лупій, який провів «лікбез» для батьків та розповів, що вакцина є якісною і не несе серйозних загроз для дітей. Проте Якимчук додав, що несприятливі події після імунізації таки бувають.

«Вчора був такий випадок у 12-тій школі», ‒ додав Якимчук. Підліток,якому майже виповнилося 15 років, відреагував на вакцину – піднявся тиск, температуру тощо. Проте підлітку надали допомогу та госпіталізували в обласну дитячу клінічну лікарню. Загрози здоров’ю немає, тож сьогодні підлітка мають виписати. Опісля за допомогою звернувся ще один підліток, якого вже вчора відпустили додому.

«Там мала бути контрольна з математики, можливо, це психогенний фактор», ‒ додав Микола Якимчук.

Водночас повідомлень про погане самопочуття у дітей в області після вакцинації немає. Тож у Камінь-Каширському районі вакцинували 85%, у Горохівському ‒ 80%, загальний показник в області – близько 60%.

У Луцьку на вчора вакцинували майже 23% дітей ‒ 4964 щеплення при необхідних 20,5 тисячі. Якимчук зазначив, що цього недостатньо, оскільки щоб попередити можливість захворювання , показник вакцинації має досягти 95%.