Ковель: дітей викинуть на вулицю через борги покійного батька

Двоє малолітніх дітей Олени та Євгенія Грищуків із Ковеля успадкували після передчасної смерті молодого батька земельну ділянку, де розташований їхній рідний дім.

Однак саме на цей наділ Ковельський міський суд звернув боргові стягнення покійного Євгена, – йдеться в матеріалі Олени Мороз на шпальтах інформаційного агентства Волинські Новини.

Наразі його маленькі сини можуть залишитися без даху над головою, якщо в інтересах дітей не вдасться узаконити самовільно зведену будівлю.

Борги покійного чоловіка Євгенія Грищука неочікувано звалилася на голову його молодої вдови Олени та її малолітніх дітей. Як розповідає жінка, за життя вона жодного разу не чула про чоловікові грошові позики. Проте восени до суду раптом звернулася позичальниця, яка переконує, що надавала кошти покійному Євгенію. Надавала з умовою повернення ще наприкінці 2013 року. Причому гроші позичала чималі, суми в доларах, і тричі. Хоча й не отримувала від Євгена з попередніх боргів ані копійки.

Ковельчани Євгеній та Олена Грищуки на початку минулорічної весни поховали чоловікового батька, а через три місяці не стало вже й самого Євгенія. Без дідуся і тата залишилися тринадцятирічний Денис та п’ятирічний Максим. А тепер їх можуть залишити ще й без дому.

Олена та Євген відразу після одруження заходилися зводити власний дім, який розташували на земельній ділянці поруч із батьківською садибою. Власне свекруха, як розповідає Олена, подарувала п’ять соток своєму синові, де й вони розташували нове обійстя. Так сталося, що звели дім частково на батьківській, а частково на подарованій матір’ю землях.

Наразі ж суд першої інстанції арештував землю, яку маленькі хлопчики успадкували після смерті батька, і де донині залишалися зі своєю мамою Оленою у самовільно зведеному домі. Адже саме на цей наділ звернули боргові стягнення.

Хоча й представлених кредиторами у судовому засіданні розписок про отримання позик ніхто детально не перевіряв. Підтвердила їх написання лишень свідок, і все. Натомість запропонувавши молодій вдові, яка ледь зводить кінці з кінцями, профінансувати почеркознавчу експертизу. І від експертизи Олена відмовилася, через безгрошів’я, тож суд і повірив кредиторам.

«Про ці борги я вперше дізналася після смерті чоловіка, тому не розумію, коли і на що позичалися ним гроші», – пояснює Олена.

Між тим, рішення суду про стягнення боргів і звернення їх на ділянку, де стоїть їхній дім, жінка а в інтересах своїх синів оскаржила в апеляційну інстанцію. До речі, двоє малолітніх синів Олени, які стали власниками успадкованої землі, навіть не зможуть оформити на арештований наділ право власності.