Ведмеді гралися апельсинами, бо не знали, що вони їстівні, – директор Луцького зоопарку

Врятованих ведмедів з Рівненщини привезли на карантин у Луцьк.

Про це повідомили на сторінці Луцького зоопарку у Facebook.

У ніч з суботи, 20 лютого, на неділю, 21 лютого, у Луцький зоопарк привезли ведмедів, яких власник пересувного звіринця на Рівненщині залишив напризволяще.

«Говорити, що тварини у пересувному звіринці Давида Худодяна перебували у неналежних умовах – це нічого не сказати. Наприклад, у наглухо закритому вагончику небайдужі знайшли живу свиню. Поки клітку не відкрили, навіть ніхто не знав, що вона там. А вижила тварина завдяки тому, що з’їла землю і дерев’яну підлогу, постелену у клітці», – розповіла керівник КП «Луцький зоопарк» Людмила Данисенко.

За її словами, колеги з Рівного забрали до себе всіх дрібних хижаків, у тому числі поранену чорно-буру лисицю і знесилену рись. Останню наразі рятують уколами, бо тварина дуже квола.

Як стверджує лучанка, у клітках загинули лама і в’єтнамська свиня.

«А от перетримати ведмедів до того часу, коли їм знайдуть нове адекватне житло, ті ж таки рівняни не можуть. Тому тварин, яким потрібна реабілітація, спокій і період карантину, забрав Луцьк», – додала вона.

Директор зоопарку розповіла, що врятувати звірів допомогли як волонтери, які забезпечували потреби від їжі до пального та машини, що змогла перетягнути клітку, так і представники влади. Нині ведмеді вже у Луцьку.

«Звірі навіть дивляться на нас по-особливому – голодними очима, переповненими страхом», – каже Людмила Денисенко.

Денисенко переконана, що тварин били. Мовляв, це видає їхня поведінка у відповідь на те, коли у Луцьку їм пробували прибрати клітки. За її словами, у цей момент тварини панічно забивалися у кут.

Також жінка додає, що вагончик-клітка –прогнилий, тече, тож його треба ремонтувати.

«Тварини не знають, що таке підстилка. Вони, вибачайте за натуралізм, стояли у власній сечі», – пояснює вона.

Окрім того, керівниця луцького звіринця припускає, що ведмедів нормально не годували. Мовляв, вони бавилися апельсинами, бо не знали, що вони їстівні. Також жінку здивувало, що тварини їли кормові буряки.

«Ви нашим його дайте – побачите, чи хоча б зачеплять», – ділиться спостереженнями директор.

Зараз, за словами Людмили Денисенко, ведмеді на карантині. І їм шукають постійне нормальне помешкання, бо у Луцьку місця ще для двох додаткових тварин немає.