П’ять міфів про атестацію поліції на Волині

Атестація волинської поліції добігає завершення. Всі комісій, крім апеляційної, фактично завершили роботу.

За два тижні роботи “атестувальників” навколо них та самого процесу народилися різноманітні чутки. Місця їхнього виникнення: кухні, соцмережі, поліція, СБУ, ринки та інші.

Я зібрав п’ять найцікавіших чуток, які не є правдою, і певним чином навіть є абсурдом.

 

№1. Кадровий вакуум

Суть вигадки – після атестації з поліції звільнять усіх досвідчених працівників, а залишать чергових і дільничних. Ну й дсошників, яких не атестували.

Це абсолютна маячня, яку поширюють в першу чергу корумповані поліцейські. Додатково розповідають, що на навчання нового слідчого чи опера на практиці треба 3-6 років, бо теорія, яку їм викладають в навчальних закладах, відрізняється від реального життя. Але, на мою думку, звільнення “замазаних” це кращий варіант, ніж залишати ці кадри.

До того ж це твердження є маячнею, бо для його реалізації довелося б звільнити понад 1000 працівників Нацполіції на Волині. Сьогодні ж очевидно, що робочі місця можуть втратити 10-15% людей. При тому різних посад: від помічника чергового (зазвичай за дуже низькі бали на тестуванні і дуже погане знання законів) до заступників начальника обласного управління.

 

№2. Комісії влаштували “репресії” проти ДАІ 

Суть вигадки – через особисту ненависть до ДАІ члени комісій-активісти звільняють автоінспекторів “без суда і слідства”.

Всім відома “слава” ДАІ і дехто навіть вважає їх найкорумпованішим органом у системі поліції. Однак це не так. Цієї “слави” вони зажили через те, що були “ближче до людей”, і кожен водій в Україні хоча б раз на рік зустрічався з даішником, який вимагав або погоджувався взяти хабар. Зрозуміло, що по “бібісі” (баба бабі сказала, – ред.) ця інформація розходилася між людьми.

Проте були в екс-міліції підрозділи, які сиділи на набагато “жирніших” грошових потоках і схемах, що в порівнянні з “заробітками ДАІ” були струмочками.

Перш за все йдеться про колишні УБНОН і ДСБЕЗ, де “клієнтами” нечесних міліціонерів були великі підприємці або наркодилери. Заробітки цих осіб були в рази більші і за прикриття своїх схем вони платили значно більше, ніж водій даішникові за розбиту фару, приміром.

У комісіях це розуміли.

Додам, що не всіх автоінспекторів звільнили. А рядові даішники скаржилися, що “їх зливають”, бо в поліції ніхто не допомагав їм консультаціями перед співбесідами з комісією.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ ПРО АТЕСТАЦІЮ ПОЛІЦІЇ

 

№3. У комісіях сидять радикали, які хочуть всіх поліцейських позвільняти

Суть вигадки – активісти, які потрапили у комісії, ненавидять поліцію і хочуть всіх звільнити.

Ще одна маячня. Краще б ті, хто це вигадав, вчили закони, бо коли високопосадовець з поліції не може розказати про що друга стаття “Закону про Національну поліцію України” або права громадян України – це ганьба найвищого ґатунку.

Ніхто не налаштований радикально. Гарантую, що в своїй робочі ми керуємося наказом №1465 і перш за все дивимося на такі показники: чесність, знання законів, професійність, розуміння реформи поліції та готовність бути елементом нової поліції.

 

№4. Після атестації поліція працюватиме ідеально

Суть вигадки – атестація дозволить очистити ряди поліції від негідників.

На жаль, реалізація цієї ідеї неможлива. У її поширення та популяризацію великий внесок роблять ЗМІ.

Але прошу волинян зрозуміти: члени комісій теж люди і теж припускаються помилок. І якщо, приміром, ми атестуємо корупціонера і по ньому немає жодної критичної інформації, а по тестах і згаданих вище критеріях він відповідає нашим вимогам, то він може пройти співбесіду.

Тому дуже важливо, щоб громадяни повідомляли всю інформацію про навіть незначні порушення закону з боку правоохоронців. Опираючись на неї, ми можемо задати під час розмови більш детальні питання, щоб виявити причетність поліцейського до корупції.

Нині почала роботу апеляційна комісія. І інформація про поліцейських-корупціонерів все ще актуальна. Список людей, яких викликають на співбесіду шукайте тут: http://www.vl.npu.gov.ua/uk.  Залишити інформацію можна за цими контактами:

 

12670139_1071274236257486_3521605828762529183_n

№5. Атестація – показуха

Суть вигадки – комісії підконтрольні політичним діячам, які диригують її рішеннями.

Ці думки перш за все породження фантазії представників громадськості. Найсмішнішим був комент про те, що членів комісії відбирали начальник поліції Петро Шпига і активіст Сергій Поха.

Дійсно, поліція, як і інші силові структури, дещо заполітизована. І цей мінус є одним з елементів народження корупції в її лавах. Атестацією це явище не подолаєш, бо коріння проблеми починається з Києва, а якщо копнути глибше, то з виборів Президента і Верховної Ради України.

Комісії не відчували тиску з боку політиків, хоча, думаю, ті хотіли б вплинути на наші рішення. Але не дарма комісії сформовані з різних за статусом та професією людей: ми контролюємо один одного і якщо бачимо лобіювання чиїхось інтересів, то видаляємо таку людину, керуючись процедурою, яка прописана в наказі №1465.

******

Не подумайте, що цією публікацією я хочу виправдати свої промахи. Не буду розписуватися за моїх колег, але з себе відповідальності за невдалі рішення комісії не знімаю і готовий відповідати за помилки. Однак не забувайте, що не помиляється тільки той, хто нічого не робить.

 

Анатолій КОТЛЮК