Відомі замовники і виконавці розстрілу на Майдані, – Порошенко

Президент Петро Порошенко у своєму зверненні з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні наголосив, що слідство не тільки знає замовників та виконавців убивств на Майдані, а вже має відповідні докази.

Про це передає УНН із посиланням на прес-службу Порошенка.

“Слідство відтворило канву подій. Воно не просто знає замовників, організаторів та виконавців, а вже має відповідні докази. Воно встановило роль і місце кожного у злочинній змові, наслідком якої й стало масове винищення людей. І навіть розпиляну зброю, з якої вбивали, знайдено і відновлюються її серійні номери”, — зазначив президент.

За його словами, в цілому по подіях листопада 2013 року — лютого 2014 року років, які відбувалися по всій країні, є вже й такі справи, котрі із стадії розслідування переходять в стадію покарання.

“Винесено 18 обвинувальних вироків проти 26 осіб. 84 справи вже розглядаються в судах. Ще одинадцять — передані до суду, і слухання незабаром розпочнуться. В шістдесяти трьох впровадженнях триває досудове розслідування. 16 осіб утримуються під вартою в СІЗО, із них п’ятеро „тітушок“ та шестеро співробітників „Беркуту“: п’ять „беркутівців“ підозрюються у вбивствах, один — у побитті”, — зазначив Порошенко.

За його словами, в судах вже слухаються справи по тринадцяти “беркутах” і восьми “тітушках”. Загальна ж кількість осіб, яким повідомлено про підозру — 282.

“Всі ці цифри мали би бути більшими, тут я з вами абсолютно згоден. І назвав я їх лише з однією метою. Маю показати, з одного боку, що неправду кажуть ті політики, які твердять, ніби нічого не розслідується. З іншого, ця історія насправді ще дуже далека від завершення”, — додав президент.

Нагадаємо, “Небесна Сотня” — прийнята в Україні збірна назва загиблих протестувальників, які мали безпосередній стосунок до ідеї та акції Євромайдану (Революції Гідності) у грудні 2013 — лютому 2014 року.

21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього дня на Майдані відбулось прощання із загиблими повстанцями, яких в жалобних промовах назвали Небесною Сотнею. Під час прощання з загиблими лунала жалобна пісня “Плине кача…”