Луцький суддя всупереч глузду ухвалив затримати бійця

Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду Ясельський виніс ухвалу про затримання бійця, який вже рік як демобілізувався.

Про це у соціальній мережі Facebook написав адвокат і волонтер Василь Нагорний.

За словами Нагорного, сьогодні, 20 лютого, на митниці затримали чергового бійця 51 окремої механізованої бригади.

«Вже знаємо як діяти, що робити, але… Цього разу ухвалу затримання виніс не Івано-Фраківський суд, а наш, Луцький місьрайонний суд, слідчий суддя Ясельський. В мене слів немає. Якщо франківські судді не знали, що відбувається щ 51 ОМБр на Волині, то наші добре обізнані. Ухвала на затримання приймається тільки на підставі документів, наданих військовою прокуратурою. Військова прокуратура в документах зазначила, що боєць в жовтні 2014 року з частини і досі не повернувся, а на виклики не з’являвся», – пише адвокат.

Нагорний обурився: «То невже слідчому судді не спало на думку перш, ніж виносити таку ухвалу, зобов’язати військову прокуратуру надати відомості з військового комісаріату, де є відомості про те, що боєць вже рік як демобілізувався, став на облік та отримав статус УБД? Чому не перевірили причини неявки і чи отримував боєць повістки з прокуратури? Чому слідчий суддя, який повинен слідкувати за дотриманням прав людини, вірить військовому прокурору на слово…»

«Паралелей по слідчому судді не хочу приводити, хоча вони самі напрошуються. Хлопці, до речі, і вас, суддів, там на сході захищали, вмирали і за ваших дітей, то невже так важко перевірити те, що подає прокуратура в клопотанні. Голова суду Михайло Квятковський, голова апеляційного суду Петро Філюк, напевно варто наголосити суддям про те, що особливу увагу треба приділити таким справам… ви обіцяли бути справедливими…» – додав він.