«Нічна варта»: спокійна ніч

Сьогоднішня «Нічна варта» виїхала на вулиці міста у ніч з 19 на 20 лютого.

У ніч перед днем тиші з приводу Річниці розстрілу на Євромайдані усі розважальні заклади були зачинені. Це підтвердили результати патрулювання копів по всій території обласного центру.

Наше патрулювання розпочинається із 152-м екіпажем, на якому пересувається заступник командира роти. Ми знову зустріли уже знайомого нам рядового патрульної поліції Миколу Прищепу та познайомилися із заступником командира 2-ї роти Патрульної поліції Луцька Дмитром Мандзюком. Їх екіпаж слідкує за порядком по всій території міста. Зачасту хлопці виїжджають на складні ситуації, де потрібна підмога колегам.

 

Порушення ПДР

Їдемо проспектом Волі. Поліцейські помічають авто, яке припарковане у забороненому місці. За кермом авто водія немає. Микола Прищепа фотографує авто порушника у різних ракурсах і залишає тридиційний «лист щастя» із попередженням про те, що наступного разу при порушенні авто водія просто буде евакуйоване.

 

Сімейна сварка із неповнолітнім

Журналісти разом із поліцейськими виїжджають на виклик жінки. Стає відомо, що вона з чоловіком має двох неповнолітніх дітей. Донька – найменша, років 4-5-ти, сину – 17. Син з’явився вдома у стані сильного алкогольного сп’яніння і почав погрожувати своїх батькам розправою. Микола Прищепа розповідає, що цей хлопець уже дуже багато разів мав конфлікти із поліцією. Хлопця звати Михайло.

Поліцейські взяли пояснення у батьків і доставили малолітнього правопорушника до Луцького міськвідділу. В ході розмови із його батьком дізнаємося, що малий раніше був позбавлений волі та майже два роки відсидів у Ковельській виправній колонії, хоч  йому було присуджено три роки ув’язнення. Та через амністію його відпустили раніше. Хлопець двічі пробував покінчити життя самогубством: різав вени та пробував вчинити повішення. Після цього його на певний час відправляли до психітричної лікарні на реабілітацію, та, очевидно, це не допомогло, він далі почав вступати у конфлікт із Законом. Батько Михайла пояснює, що хлопець у піділтковому віці зв’язався із поганою компанією, яка й спонукала його у малому віці до вчинення злочинів. Патрульні формили документи і передали неповнолітнього слідчому.

 

Крадіжка

Прибуваємо на виклик до квартири на проспекті Молоді. Хлопець розповідає, що повертався додому ввечері і його обікрали в ліфті, коли підіймався уже в квартиру. Зловмисників він не встиг запам’ятати. 152-й екіпаж приїхав на підкрілення. Оформлення пояснень передали на екіпаж, відповідальний за цей квадрат міста.

 

Маленька аварія

Біля Залізничного вокзалу «поцілувалися» дві автівки. Пошкоджень на обох транспортах практично не було. Ми з 152-м екіпажем просто заїхали подивитися, чи все проходить добре із оформлення ДТП.

 

П’яний за кермом

Їдемо далі проспектом Перемоги. Біля обласного управління СБУ помічаємо екіпаж моніторів (екіпаж 115) та активістів «Самооборони Волині». Вони оточили біле авто. Повідомляють, що водій раніше припаркував автівку прямо на перехресті, щоб сходити у магазинчик купити сигарет. Правоохоронці вирішили перевірити водія, чи бува він не перебуває у стані алкогольного сп’яніння. Після проходження алкотесту на апараті «Drager» у водія було виявлено 1,27 проміле. (Нагадаємо, допустима норма 0,2 проміле). Тож, на водія склали протокол за ст. 130  Кодексу України про адмінправопорушення.

 

Останній командир

Ніч пророкує бути не дуже насиченою на події. Самі поліцейські підтверджують, що немає викликів цієї ночі. Тож ми вирішуємо познайомитися із останнім командиром, якого ще вам не показували. Це – Юлія Щолокова – командир 2-ї роти патрульної поліції Луцька та її напарник рядовий патрульної поліції Павло Шелест. Юлія – єдина жінка-командир серед 4-х. Розповідає, що не планувала працювати у правоохоронних органах, та почула про реформу поліції і вирішила спробувати свої сили. Раніше працювала у приватній фірмі юристом.

Павло Шелест до роботи патрульним займався кікбоксингом. Також має досвід патрулювання в Громадському формуванні «Варта порядку». Каже, що має брата близнюка. Той воює на Сході, а він бажає приносити користь вдома, захищаючи лучан.

Після нашої розмови, ми приєдналися до екіпажу 109, який закріплений за 33-м мікрорайоном Луцька. Попатрулювавши із інспектором 2-ї роти, рядовим поліції Михайлом Колендою та рядовим поліції Романом Герасимчуком, ми не виявили жодних првопорушень.

Ніч продовжувала бути спокійною й далі. Все ж день тиші зробив своє, тому наша журналістська група також знялася із патрулювання.