Волинь провалила план по контрактниках

На засіданні ради оборони Волинської області Володимир Гунчик розповів про ситуацію з контрактною службою.

Про це повідомили у прес-службі Волинської облдержадміністрації.

Сьогодні, 19 лютого, відбулося засідання ради оборони області.

За словами військового комісара Волинського обласного військкомату Романа Кулика, Генштаб  визначив для Волині поповнити армію 540 контрактниками.

Станом на 18 лютого укладено 43 контракти, а бажання професійно захищати батьківщину виявили лише 73 людини. Найбільше – 15 бійців – у Володимирі-Волинському, ще 4 – з Володимир-Волинського району, по 2 – з Горохівського, Іваничівського, Ківерцівського та Турійського.

«Дуже не хочу, аби оголосили сьому хвилю мобілізації. Такого не станеться, якщо працюватиме вільнонаймана армія. Контрактники – це люди, які зробили свідомий вибір. Це така ж робота, як і у вчителя чи лікаря, але особливо небезпечна та особливо важлива. Тому держава й говорити про рівень заробітної платні та відповідне соціальне забезпечення», – пояснив губернатор.

Окрім того, Гунчик розповів про ситуацію із виділенням ділянок для військових. Так, за його словами, у листі від Пульмівського сільського голови Шацького району йшлося про те, що громада категорично проти виділення ділянок бійцям АТО.

«Мало того, попереджує, що селяни готові до протесту! А звідкіля такі настрої? При тому, що землі, про які йде мова, не входять у межі сільської ради. Це державна земля. І вже виділено 180 ділянок саме для військовослужбовців. Дивна позиція, бо сільські голови повинні навпаки сприяти виконанню державного завдання, яке стосується тих, хто захищає країну і того ж сільського голову», – каже посадовець.