У заказнику біля Луцька влаштували «царське полювання»

Керівники лісових господарств Волині не проти постріляти дичини навіть у заказнику, при цьому забезпечивши себе та запрошених на розвагу високопоставлених столичних гостей надійною охороною.

Про це повідомляє інформаційне агентство Волинські Новини.

За інформацією джерел видання, у листопаді минулого року в Звірівському лісництві було влаштовано полювання для трьох екс-міністрів з Києва. Із цією метою в лісництві була виставлена охорона, аби нікого не пропускати на це місце. Цікаво, що полювання влаштували у загально зоологічному заказнику «Зубр», де полювати категорично заборонено.

Серед інших, у «екс-міністерському» полюванні брали участь директор ДП «Ківерцівське лісове господарство» Віктор Сахнюк таначальник управління лісового та мисливського господарства у Волинській області Олександр Кватирко. Члени ГО Ківерцівського районного осередку «Самооборона Волині», які брали участь у рейді в день інциденту, 3 лютого 2016 року надіслали звернення до Державної екологічної інспекції у Волинській області (копія звернення додається нижче) з проханням провести службове розслідування та вжити заходів по притягненню винних до відповідальності.

ЩО ВІДБУВАЛОСЯ У ЗВІРІВСЬКОМУ ТОГО ДНЯ

28 листопада 2015 рейдова група, утворена з працівників міліції, начальника відділу Державної екологічної інспекції у Волинській області Юрія Джама та представників ківерцівського осередку «Самооборони Майдану» Волинської області Сергія Гетманчука, Василя Корнійчука, Валерія Батицького, Ігоря Садовця(всього 7 осіб) виїхала на завдання, що стосувалося запобігання та профілактики незаконного полювання в Ківерцівському районі.

Як ідеться у зверненні представників ківерцівської «Самооборони» до Державної екологічної інспекції у Волинській області (копія звернення додається нижче), того дня при в’їзді в лісовий масив в 6 кварталі Звірівського лісництва, що біля села Олександрія Ківерцівського району, троє осіб перекрили дорогу шлагбаумом та автомобілем Нива.

Згодом з’ясувалося, що це були посадові особи Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства, а саме: начальник відділу мисливського господарства, охорони та захисту Руслан Войцехівський та його підлеглий Валерій Кропива, які протягом тривалого часу не пропускали автомобіль рейдової групи. У цій ситуації працівник міліції прийняв рішення зняти шлагбаум, відкотити автомобіль вручну та деблокувати в’їзд до лісу. Після цього рейдова група в’їхала в лісовий масив, в якому на той час вже було припинено полювання.

Проїхавши близько кілометра, учасники рейду зустріли директора ДП «Ківерцівське лісове господарство» Віктора Сахнюка в супроводі невідомих осіб, частина з яких були одягнені, як мисливці, частина – в чорному одязі «спец призначенців», в балаклавах, зі специфічними гвинтівками, які відрізнялися від простих мисливських. Коли рейд під’їхав, частина із них поспішно заховалися в автомобіль УАЗ (типу таблетка).

Через декілька хвилин під’їхала трактором інша група мисливців, на чолі з начальником управління лісового та мисливського господарства у Волинській області Олександром Кватирком. Охорону лісівникам, як пізніше повідомив Начальник Державної екологічної інспекції у Волинській області Олександр Ткачук, забезпечувала приватна фірма. Під час «розбірок» між мисливцями та правоохоронцями обидві сторони викликали підмогу.

(НЕ) ПОЛЮВАННЯ В ЗАКАЗНИКУ

Як розповів начальник відділу Державної екологічної інспекції у Волинській області Юрій Джам, рейдову групу не пропускали до лісового масиву досить таки тривалий час – як мінімум, годину. При цьому з боку лісу було чутно звуки – шуми, крики, що, можливо, могло свідчити, що йде загонка звіра. Однак на той час, коли робочій групі вдалося пройти крізь опір охорони, ознак полювання вже не було – тобто, на місці не було людей з розчохленою зброєю, не було там і вбитих звірів. Хоча, зі слів Юрія Джама, присутні там особи заявили, що дійсно мають намір влаштувати полювання, та пред’явили дозвільні документи на зброю та на право полювання: дві ліцензії – на кабана й на козулю.

Юрій Джам також додав, що одного з охоронців, який стояв з розчохленою зброєю на території зоологічного заказника, притягнули за це до адміністративної відповідальності та стягнули штраф.

З приводу незаконного полювання справи не відкривали – запевнив Юрій Джам та підтвердив начальник Держекоінспекції області Олександр Ткачук. Мовляв, відсутній факт злочину, жодної тварини не вбито.

Натомість «Сомооборона» вбачає у цій ситуації з полюванням на території заказника порушення природоохоронного законодавства і вимагає провести розслідування та покарати усіх причетних до цього порушення.

«Незважаючи на те, що державний контроль за додержанням режиму заказника здійснюється Державною екологічною інспекцією, присутнім начальником відділу Джамом Ю.І. це порушення зафіксоване не було, протокол не складався, пояснення не відібрані. В цьому вбачаємо корупційні діяння посадової особи Державної екологічної інспекції у Волинській області», – йдеться у зверненні самооборонівців.

img017 img018