Подробиці побиття члена атестаційної комісії поліції Волині

У Луцьку 18 лютого ввечері громадський активіст, член атестаційної комісії поліції Волині Богдан Климчук повертався зі спортзалу, в цей час за словами чоловіка, на нього напали.

«Я повернувся з комісії додому. Пішов в спортзал зняти стрес після атестації. Коли виходив зі спортзалу, до мене підбігло дві людини, один з яких почав з викликами, які стосувалися роботи комісії, намагався мене ушкодити. Але йому це не вдалося з першого разу», ‒ розповів активіст журналістці «Громадського радіо».

Климчук говорить: коли зрозумів, що йому загрожує, намагався втекти. «Коли я зрозумів, що двоє в балаклавах ‒ це незрозуміло, чим може закінчитись, чи в них ножі, чи ще щось, вирішив відбігти в безпечне місце в середину і отримав удар по голові. І, в принципі, вдалось втекти через те, що зайшов в середину цього спорткомплексу назад, вони злякалися і втекли», ‒ пригадує чоловік.

Активіст каже, що в цей день під час роботи їхньої комісії було чимало звільнень. І напад на нього пов’язує з одним із таких звільнень.

«Фраза, яку він висловив…то тільки члени комісії володіли тією інформацією, і та людина, яка проходила цю комісію, відповідно, тому в будь-якому випадку це стосується роботи комісії», ‒ переконує Богдан Климчук.

Щодо нападу на члена атестаційної комісії Богдана Климчука, в прес-службі місцевої поліції повідомили: «Слідчі Луцького відділу поліцїі внесли відомості за фактом злочину до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального провадження, передбаченого частиною 2 ст. 296 ККУ, тобто хуліганство вчинене групою осіб».

Слід зазначити, що в Луцьку в цей же час побили ще одного активіста, який не є членом атестаційної комісії, Сергія Чурікова.

«По першому випадку там, де троє чоловік побили і що в лікарні громадський активіст. Відомості про цей факт внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками злочину, передбачено частиною 4 ст. 296 ККУ ‒ хуліганство із застосування холодної зброї або іншого предмету, пристосованого для нанесення тілесних ушкоджень. Ймовірно, мова йде про кастет. Стаття передбачає позбавлення волі на термін від 3 до 7 років», ‒ розповіли у прес-службі луцької поліції.

Важливо додати, що 18 лютого переатестацію проходила верхівка волинської поліцїі. Більшість з них, за словами членів комісій, атестацію не пройшли.

«Відбувається процес очищення. Відбувається він не так, як би хотілося. Але краще пізно, ніж ніколи, тому що ми і так як мінімум, на два роки запізнилися. Мені не погрожували. Але кожен із нас розумів, куди ми йдемо, чого ми йдемо. Ну і ці події, які відбувалися вчора, ще раз підтверджують, що ми робимо все правильно», ‒ сказав один з членів атестаційної комісії самооборонівець Олександр Ніколайчук.

Сьогодні в Луцьку розпочала роботу апеляційна атестаційна комісія.