На Волині ліквідували канал контрабанди брендових товарів

На Волині викрили та ліквідували канал ввезення на територію України високоліквідних товарів з порушеннями вимог чинного законодавства.

Про це повідомили волинська фіскальна служба.

Фіскали виявили факт надання недостовірної інформації у супровідних документах та митних деклараціях щодо високоліквідних товарів – автомобільних запчастин і паливно-мастильних матеріалів – при їх переміщенні підприємством-імпортером через МП «Волинь центральний». Зокрема, кількісні та якісні показники продукції в поданих документах не відповідали фактично транспортованим щонайменше на 70-80%.

В результаті огляду двох великогабаритних вантажівок було встановлено, що службові особи столичного ТОВ маніпулювали як з кількісними, так і якісними показниками товару в поданих документах. Вантаж у транспортних засобах лише на 5-10% співпадав з даними митних декларацій. А шляхом підміни товарів, «пересортуванням» та зміни коду УКТЗЕД товарів, що імпортуються, службові особи СГД – імпортера домагалися зниження сплати митних платежів.

Крім того, під час огляду встановили, що у вантажівках переважають високовартісні ліквідні товари торгових брендів “Bosch”, “Philips”, “Meyle”, “Maxgear”, “Monark” та інших виробників країн Євросоюзу, а продукції низької вартості значно менше, аніж заявлено в ході декларування.

За цим фактом слідчі розпочали кримінальне провадження.

Можливі втрати бюджету буде встановлено після проведення експертної оцінки фактичної вартості затриманих товарів в ході досудового розслідування даного кримінального правопорушення.