На передовій чекають волинських священиків

Духовенство Ковельського благочиння УПЦ КП у Свято-Юріївському храмі села Дубове відправило молебень за мир в Україні, наших воїнів та чотирьох військових священиків.

У складі 20 військових священиків з усієї України волинські душпастирі після п’ятиденних курсів відбули в зону проведення АТО, – пише Мирослава Цюп’ях на шпальтах видання Слово Волині.

Мова йде про настоятелів парафій Волинської єпархії УПЦ КП Люблинця, Устилуга, Володимира-Волинського, а також парафії Архістратига Михаїла в Шацьку священика Романа Скірака.

Отець Роман, який родом із містечка Немирів Львівської області, вже майже два роки очолює парафію в Шацьку, де будує Свято-Михайлівський храм. Роботи на будівництві, зізнається, чимало – на часі завершення даху і зведення куполів. Утім, Богу було угодно, щоб ці роботи на деякий час зупинилися, а священик вирушив на Схід України, де мужні бійці чекають на його підтримку і молитву. Боронити рідну землю та свій народ – християнський обов’язок кожного, тому батюшка добровільно зголосився поїхати на буремний Донбас, правда, не зі зброєю, а зі святим хрестом і Словом Божим, змінивши священиків, які вже протягом місяця перебувають на передовій.

«Протягом п’ятиденних курсів ми мали можливість прослухати лекції з психології, стати учасниками занять із тактичної медицини. Фахівці розповіли нам про засоби матеріального забезпечення, навчили, як розмовляти з військовими, виводити їх із шокового стану. Військовим священикам видали форму, взуття, засоби захисту, сучасні аптечки з новітніми знеболювальними та кровоспинними засобами», – розповідає отець Роман.

Солдати бачать в особі військового священика представника Бога, тому відчувають  певною мірою захист і безпеку. Йдуть до нього зі своїми болями, запитаннями, надіються на духовну розраду, сповідаються, причащаються, вчаться молитися і навіть приймають святе хрещення. Добре, зі слів отця Романа Скірака, коли військова частина, за якою закріплено священика, розташовується в тилу – там є каплички, де повноцінно звершується літургія і Святі Таїнства. На передовій же може просто стояти надворі хрест, біля якого читаються ранкові та вечірні молитви, воїни отримують благословення перед відповідальними бойовими завданнями.