Луцьк: переселенку обурив «ігнор» нардепів

Переселенка з Луганська, яка нині мешкає у Луцьку, Олена Черенкова обурилася зневагою і байдужістю нардепів до внутрішньо переміщених осіб.

Про це вона написала у спільноті «Переселенці Криму та Донбасу» у Facebook.

Учора, 17 лютого, у Верховній Раді відбулися парламентські слухання з питань внутрішньо переміщених осіб. Голова громадської організації «Переселенці Криму та Донбасу», яка переїхала у Луцьк з Луганська, обурилася

«У період підготовки організатори обіцяли дати час для виступу всіх представників, які зареєструвалися заздалегідь онлайн. Міністри і депутати обіцяли почути кожного, відповісти по суті, нарешті напрацювати разом Програму дій і прийняти Резолюцію з конкретними кроками по кожній проблемі. Як завжди, нас обдурили», – йдеться у дописі.

За словами активістки, на зустріч прийшли близько 800 представників різних організацій, однак депутатів практично не було, а ті, які були, саботували слухання.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ: ПЕРЕСЕЛЕНКА РОЗПОВІЛА, ЯК ОПИНИЛАСЯ В ЛУЦЬКУ

«Верховна Рада ще раз підтвердила, що проблеми переселенців їм нецікаві. І це незважаючи на те, що люди приїхали з різних регіонів спеціально на Слухання, на один день, за свої гроші. Багато брали участь у флешмобі перед Радою, стоячи з плакатами «Наш будинок зруйнований», «Нам немає де жити», «Донецьк – це Україна» та ін.», – розповідає Черенкова.

Як стверджує жінка, замість Міністра соціальної політики Павла Розенка та Міністра юстиції Павла Петренка прийшли їхні заступники.

«В результаті, ми – переселенці – самі розповідали з трибуни один одному про те, що ми прекрасно знаємо, про те, що відбувається з нами майже два роки. Багато говорилося про буферній зоні, про Донбас, який воює, про майбутнє окупованих територій, про Крим … Це все важливо, але в залі 80% людей були якраз ВПО (внутрішньо переміщені особи, – ред.) з різних областей України, які живуть зараз від Харкова до Мукачева! І нас хвилювало те, як жити нам, півтора мільйонам людей, 850 тисяч з яких пенсіонери!» – обурилася переселенка.

Як розповіла Черенкова, після виступу активістів чиновники сказали загальні слова про те, що всі виступи будуть опрацьовані та рішення по ним будуть приняті.