Активісти, які атестують екс-міліціонерів, просять публічності

Громадські активісти та журналісти, які входять до атестаційних комісій, звернулися до начальника Волинської поліції Петра Шпиги та керівника Національної поліції Хатії Деканоїдзе з вимогою дозволити публікувати результати переатестації на сайті поліції, щоб зробити процес відкритим для суспільства.

Публічне звернення передали 18 лютого.

«Ми вважаємо, що для того, щоб процес атестації бува публічним та відкритим і зрозумілим для суспільства, йому бракує такого елементу як оприлюднення результатів атестації», – розповів член атестаційної комісії Михайло Шелеп.

Він додав, що у наказі, яким керуються під час атестації, є пункт про можливість оприлюднення. Тож активісти просять публікувати результати на сайті , щоб суспільство могло слідкувати за цим процесом.

Члени атестаційних комісій, які зараз проводять переатестацію екс-міліціонерів, вважають, що таким чином можливо вдасться «розбудити суспільство» та стимулювати людей більше цікавитися цим процесом.

Окрім того, у зверненні Деканоїдзе прохають чіткіше визначити цей пункт в інструкції, щоб уникнути конфузів у майбутньому, при переатестації в інших регіонах.

«Ми хочемо, щоб процес був відкритий… Суспільство бачить, і тому розуміє, як працює атестаційна комісії.», – підсумував Шелеп.

Петро Шпига звернення прийняв та пообіцяв врахувати пропозиції та направити другий екземпляр до Києва.

«Я також за те, щоб усе було прозоро», – підсумував очільник волинської поліції.