Волинь: просять оприлюднити висновки щодо атестації поліції

Громадські організації та ЗМІ, представники яких на Волині атестують поліцейських, пропонують оприлюднювати результати атестації.

Про це йдеться у зверненні, яке у соціальній мережі Facebook оприлюднив активіст Михайло Шелеп.

«Громадські організації та засоби масової інформації Волині, зокрема ті, представники яких входять до складу атестаційних комісій Національної поліції, звертаються до Голови Національної поліції України Хатії Деканоїдзе та т.в.о. Начальника Головного управління Національної поліції у Волинській області Петра Шпиги з ініціативою про вжиття заходів для забезпечення відкритості результатів проходження атестації особовим складом співробітників ГУ НП України у Волинській області», – йдеться у повідомленні.

«Альона Матвійчук та Артем Запотоцький теж підтримали це звернення, але за відсутності не змогли підписати», – додав Шелеп.

За його словами, звернення буде передане в обласне управління поліції зранку 18 лютого.

ЗВЕРНЕННЯ

Ми, представники громадських організацій та засобів масової інформації Волині щиро вітаємо нову кадрову політику в системі реформування правоохоронних органів України та відповідно сам процес атестування поліцейських з метою оцінки їхніх ділових, професійних, особистих якостей, освітнього та кваліфікаційного рівнів, на підставі глибокого і всебічного вивчення, визначення відповідності посадам, а також перспектив їхньої службової кар’єри.

З 08 лютого 2016 року 7 атестаційних комісій Національної поліції почали проведення співбесід із особовим складом співробітників ГУ НП України у Волинській області. Ці комісії на підставі всебічного розгляду всіх матеріалів, які були зібрані на поліцейського, під час проведення атестування шляхом відкритого голосування приймали свої висновки.

Добрих слів про міліцію мало, бо рівень довіри населення до правоохоронних органів – як камертон їх успіхів та прорахунків. Формують імідж ті, хто ближче до людей: дільничні інспектори, криміналісти, тощо. Наше сьогоднішнє завдання в цьому контексті: знаючи справжню картину громадських настроїв, оцінити їх причини та знайти дійсно професіоналів, які в подальшому могли б ліквідувати чинники, що негативно впливають на імідж поліції.

Наші комісії на підставі всебічного розгляду всіх матеріалів, які були зібрані на поліцейського, під час проведення атестування шляхом відкритого голосування приймали свої висновки. Однак, інформація про результати цього етапу атестації наразі мешканцям Волині невідома.

Ми розуємо, що Інструкція про порядок проведення атестування поліцейських затверджена Наказом МВС України № 1465 від 17.11.2015 року прямо не зобов’язує оголошувати результати атестування, проте ураховуючи суспільну необхідність в забезпеченні прозорості та контролю з боку громадськості, пропонуємо розміщувати висновки атестування на офіційному веб-сайті територіального управління Національної поліції протягом 5 робочих днів з моменту проходження співробітником атестування та його ознайомлення самим співробітником.

Нам здається, що за право участі та контролю над системою державного менеджменту наш народ заплатив надто високу ціну. А наразі ми бачимо ту ж «систему». Ми вважаємо, що прислухатися до позиції громади краще, ніж втратити остаточно рівень довіри в населення і знову підняти хвилю обурення «системним» призначенням. Такі дії з вашої сторони сприятимуть здійсненню громадського контролю за процесом атестації особового складу співробітників ГУ НП України у Волинській області, підвищать довіру суспільства до цього процесу та забезпечать необхідний рівень відкритості реформі правоохоронної системи.

Звертаючись з даним Зверненням ми керуємося ст. 5 Конституції України, ст. 9 Закону України «Про Національну поліцію» та Постановою Кабінету Міністрів України № 996 від 03.11.2010 року.

Також пропонуємо більш чіткіше прописати у вищенаведеній Інструкції пункт про обов’язкове оприлюднення висновків атестування. Це дозволить уникнути непорозумінь та негативних чуток серед населення з приводу проведення в країні реформування правоохоронних органів.

«17» лютого 2016 року

01 02 03