У Луцьку «куватимуть патріотів» у комунальному закладі

У Луцьку хочуть створити комунальний заклад «Центр національно-військового патріотичного виховання молоді».

Відповідну пропозицію підтримали 17 лютого під час засідання бюджетної комісії міськради.

Голова комісії Павло Данильчук розповів, що створення закладу заплановане у рамках реалізації програми патріотичного виховання. Заклад планують створити вже у березні, принаймні, зареєструвати структуру, знайти працівників тощо.

Щоправда депутат зазначив, що поки немає відповідного приміщення для центру. Як варіант розглядають навіть старе приміщення військкомату. Метою закладу буде координація заходів та реалізація стратегії національно-патріотичного виховання.

«Наша програма одна з перших прийнята після Майдану… тож створення центру прискорить її виконання», – зазначив Данильчук.

За його словами, до роботи центру долучать «Пласт», «Національний Альянс» та інші патріотичні організації, які вже діють на Волині. Данильчук повідомив, що на керівника центру оберуть людину, яка має досвід у цій галузі. Водночас, як і для інших підприємств, на заміщення посади очільника центру оголосять конкурс.

Депутат Олександр Кравченко наполягав на тому, що серед кваліфікаційних вимог має бути вказана педагогічна освіта. Проте більшість депутатів вважають цю умову необов’язковою.

Заступник міського голови Андрій Киця зазначив, що директором закладу зможе стати лише атестована особа, бо заклад позиціонують, як позашкільний.

Окрім того, до сесії необхідно написати штатний розклад закладу. Киця запропонував внести відповідні зміни до проекту рішення. Члени комісії схвалили пропозиції, тож далі питання про створення комунального закладу розглянуть під час сесії міської ради.