Нардеп просить головного військового прокурора перестати знущатися з бійців 51-ї бригади

Нардеп з Волині Ігор Гузь виступив на захист бійців 51-ї бригади, яких судять за самовільне залишення частини.

Про це повідомляє прес-служба народного обранця.

Під час пленарного засідання нардеп звернувся до головного військового прокурора Анатолія Матіоса із закликом припинити знущатися над військовими 14-ї, а в минулому – 51-ї, окремої механізованої бригади.

«Я вважаю, і всі волиняни, що над військовими героїчної 51-ї бригади,  яка зараз носить назву 14-ї,  вже знущаються два роки.  Сотні бійців, які,  на превеликий жаль, були «кинуті» своїми військовими провідниками на фронті.

Сьогодні вони –  у  судах міста Володимир-Волинський.  Десятки з них – засуджені. Вважаю, що  ці люди ні в чому не винні.   Тиск та знущання над бійцями продовжується на сьогоднішній день», – обурився політик.

Волинянин поскаржився також на те, що демобілізованих військовослужбовців затримали в Устилузі на митниці.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ: НАМАГАЮСЯ ВИКЛИКАТИ У БІЙЦІВ ГОРДІСТЬ ЗА 51-У БРИГАДУ, – АДВОКАТ НАГОРНИЙ

«І почали їх на кордоні «пресувати» – без адвокатів та без рідних. Це були демобілізовані бійці бригади, які ні від кого не переховувалися і не мали повісток на виклик до суду. На жаль, сьогодні у Володимирі-Волинському  – протести громади на захист бійців», – розповів народний депутат.

За словами Гузя, нині волинських бійців в черговий раз викликають до суду у Чернівці.

«У Чернівецьку прокуратуру:  де Волинь, а де Чернівці!? До Івано-Франківського суду: де Івано-Франківськ, а де Волинь!? Постає питання: Чому наших бійців бригади судять в Івано-Франківську?», – наголосив він.

Окрім того, Гузь розповів, що разом з нардепом-волиняином Ігорем Лапіним планують ініціювати створення тимчасової слідчої комісії для вивчення реальної ситуації у судовій справі над бійцями  51-ї бригади.

«Військові цієї бригади зазнали величезних втрат на фронті. Знаємо: захищали кордони під Іловайськом. Знущатися над героями не правильно і несправедливо. Це – дії  проти українського народу», – підсумував політик.

Нагадаємо, що військова прокуратура Луцького гарнізону передала частину матеріалів на бійців з 51-ї ОМБР у Чернівці.

Окрім того, нещодавно Івано-Франківський суд виніс близько сотні ухвал на затримання бійців 51-ї окремої механізованої бригади.