Луцьк: грабіжник отримав 10 років

У Луцьку судили мешканця Запорізької області, який напав на чоловіка у під’їзді й, погрожуючи, відібрав сумку із грішми.

Подія трапилася 26 травня минулого року о 9 годині, ‒ повідомляють у прес-службі прокуратури Волині.

41-річний уродженець Мелітополя та його досі невідомий напарник у під’їзді будинку на вулиці Кравчука в Луцьку накинулися на чоловіка. Розбійники приставили йому до горла ніж та, завдаючи ударів ногами й бризкаючи в очі сльозогінною речовиною, відібрали сумку. Таким чином нападники заволоділи грішми чоловіка ‒ 710 тисячами гривень у різній валюті.

Поки обвинувачений продовжував боротися з жертвою, його напарник втік із грошима. Іншого нападника, відібравши у нього ніж та газовий балончик, затримали сусід постраждалого та водій припаркованого поруч таксі.

Вони й передали зловмисника в руки правоохоронців.

Попри те, що розбійник, який уже, до речі, був судимий за корисливий злочин, не визнавав себе винним у скоєному, його вину було доведено зібраними під час розслідування доказами.

Вироком суду його визнано винним у нападі з метою заволодіння чужим майном у особливо великих розмірах, поєднаному із погрозою застосування насильства, небезпечного для життя та здоров’я особи, що зазнала нападу, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (кримінальне правопорушення, передбачене ч.4 ст. 187 Кримінального кодексу України) й призначено покарання у виді 10 років позбавлення волі з конфіскацію усього належного йому на праві приватної власності майна.

У кримінальному провадженні щодо його напарника, яке виділене в окреме провадження, триває досудове розслідування.