Комісія Волиньради провалила кадрове подання Гунчика

У Володимир-Волинському педколеджі відбувся конкурс на заміщення посади керівника. Як наслідок, облраду просять затвердити кандидатуру колишнього керівника освітньої установи.

Про це йшлося під час засідання постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку, сім’ї, молоді, спорту та туризму, – пише інформаційне агентство Волинські Новини.

Гостро обговорюваним стало питання щодо призначення керівника у володимир-волинського педколеджу, а саме – Миколи Савельєва.

Зауважимо, що законодавство України дає певні повноваження місцевим органам самоврядування, відповідно до яких, депутати облради ухвалили процедуру призначення керівників професійно-технічних навчальних закладів. Тобто, щоб обрати кандидатуру на посаду керівника освітнього закладу має бути подання від голови облради.

Зваживши на те, що такого подання не було, профільна комісія поставила під сумнів доцільність розгляду питання, мовляв, не на часі.

«Нагадаю, на останньому засіданні сесії облради обранці громади підтримали питання, що призначення на керівні посади відбувається за рекомендацією голови облради, тому треба розібратися, якщо немає такого подання, то й і питання не варто зараз розглядати», – інформувала член комісії Ірина Констанкевич.

Втім, тут виникла правова колізія, адже управління освіти облдержадміністрації, теж опираючись на законодавчу базу України, провело конкурс на заміщення посади в коледжі, де визначили переможця.

«Управління освіти провело конкурс на заміщення вакантної посади, документи на конкурс подав лише один претендент. Із 153 працівників навчального закладу за нього проголосувало 144, проти – лише троє.Дійсно, це правова колізія, бо є Закон України «Про освіту», який говорить про вибори як механізм призначення на посаду, а також є Закон «Про місцеве самоврядування в Україні». Тому за рекомендацією комісії, голова обласної ради може підписати продовження контракту з директором, навіть, якщо він не робив подання його кандидатури. Також є клопотання від губернатора Володимира Гунчика, щоб підписати контракт. Тому прошу вас підтримати», – доповіла заступник начальника управління освіти, науки та молоді обласної державної адміністрації Людмила Плахотна.

Зауважимо, що Микола Савельєв очолює Володимир-Волинський педагогічний коледж імені А. Ю. Кримського із 2001-го року.

У нього і запитали члени комісії, як так вийшло, що відбулися вибори без вибору.

«Мене висунув на цю посаду колектив, я ні на кого не тиснув, мабуть просто ніхто більше не захотів, зваживши, що мене підтримує більшість», – відповів Савельєв.

По тому голова комісії Петро Савчук поцікавився у директора, чи не бажає він дати «дорогу» молодим, а сам обійняти посаду радника.

«Чи не вважаєте ви, що потрібно давати дорогу молодим? Як ви до цього ставитеся? Ви достойно попрацювали чимало років, можливо хочете бути радником? Ви вже себе показали, хай би й інші спробували», – поцікавився Савчук.

Таке запитання обурило освітянина.

«Я здивований питанням, обійняти посаду радника – це смішно», – озвучив свої думки Микола Савельєв.

Також у Савельєва запитали, чи він підтримував політику екс-президента України Віктора Януковича та його Партію регіонів, мовляв, у ЗМІ є чимало інформації про це.

На такі запитання Микола Савельєв ствердив, що ніколи не підтримував політики Януковича.

Після тривалих дискусій, комісія утрималася від рекомендації підписати контракт із Савельєвим.