Ківерці: землю атошникам хочуть виділяти через жеребкування

У Ківерцях члени профільної комісії заявляють про осіб, які претендують на земельні ділянки як нібито учасники бойових дій на сході країні, а натомість – вони не мають жодного стосунку до АТО. Деякими із них займається військова прокуратура.

Про це повідомляє інформаційне агентство Волинські Новини.

Так, у Ківерцях працює комісія з організації проведення жеребкування щодо розподілу земельних ділянок між учасниками АТО. Голова постійної депутатської комісії з питань містобудування, архітектури, землеустрою та екології Ківерцівської міської ради Віктор Лисюк розповідає, що під час роботи комісії у нього виникла низка зауважень щодо підготовки подачі документів.

Про певні процедурні порушення говорить і ще один член комісії, депутат міськради В’ячеслав Гордіюк.

«Перед засіданням першої комісії представник від військомату переглянув списки претендентів на земельні ділянки і сказав, що бачить там людей, які не мають стосунку до АТО, а деякими займається військова прокуратура. Моє прохання назвати прізвища цих людей було проігноровано. На наступне засідання він приніс списки, але віддав їх голові Ківерцівської міської ради. На третій комісії я підійшов до секретаря, щоб подивитись список. Вона не надала. Почалось третє засідання комісії, я попросив цей список й у юриста міськради, вона сказала, що їй цей список не надавали», – розповів він.

«У неділю збиралась міська спілка ветеранів АТО. Там виступав «воєнком» і його заступник. Вони сказали, що ці люди не винні, що вони не потрапили у АТО і служили у воєнкоматі, і вони ніби теж заслуговують на земельну ділянку», – каже В’ячеслав Гордіюк.

«Викликає також сумнів внесення в список осіб за чергою, так як є заяви , в яких значно різняться в часі дати написання заяви і реєстрації, згідно якої внесена людина цей список, і, відповідно, її порядковий номер. Більше того, виявилося що «список» не оформлявся належно, тобто це не список, а перелік осіб в електронному форматі. Таким чином, після закінчення опрацювання заяв, я звернуся до міської ради із пропозицією про затвердження списку осіб, згідно дати подання заяви, а не реєстрації в журналі. Також, враховуючи, що кількість учасників бойових дій, які звернулися із заявою, значно перевищує кількість виділених земельних ділянок, вважаю, що справедливо було б провести жеребкування усіх земельних ділянок серед усіх заявників. Інакше буде не жеребкування, а просто розподіл певної кількості ділянок серед аналогічної кількості заявників, які зазначені першими у переліку. Саме цю свою думку я озвучив після одного з засідань. Безумовно, як затвердження списку, так і подання пропозиції щодо змін в Положення щодо жеребкування, буде робитися лише після узгодження із самими учасниками АТО», – додає Віктор Лисюк.