У музеї вшанували подвиг «волинських ангелів» Небесної Сотні

У Волинському краєзнавчому музеї відбувся вечір-спогад до Дня Героїв Небесної сотні «Вони тримали наше небо».

Про це повідомляє Волинська правда.

Основну частину експозиції – каски, щити, палиці та бронежилети, уламки бруківки, протигази, шоломи убитих майданівців, бойові прапори та гільзи. Їх принесли волинянини, які брали участь у подіях дворічної давності, а також друзі загиблих Героїв.

Окрім того, були представлені речі з луцького Майдану: плакати, агітаційні матеріали, фото, особисті речі патріотів, а також відоме піаніно родини Наїдків, яке стало символом волинського Майдану.

Сьогодні, 16 лютого, ці експонати переглядали студенти Волинського коледжу університету харчових технологій. Вони завітали до музею на вечір-спогад, присвячений загиблим два роки тому волинянам. А саме Василя Мойсея, Едуарда Гриневича, Сергія Байдовського, Івана Тарасюка та їх побратимів з 35-ї сотні Самооборони Олександра Капіноса, Олександра Храпаченка та Івана Городнюка.

«В день Героїв Небесної сотні у нашому музеї збираються рідні, друзі, побратими загиблих з Волині, а також ті, які самі пройшли Революцію гідності. Такий формат є найменш пафосним і багатослівним , але ми вважаємо, що саме так молодь, яку запрошуємо на такі зустрічі, більш проникнеться і краще буде знати про ті події, які відбувались на Майдані і ті, які зараз продовжуються на Сході України. Ми закликаємо збирати цю пам’ять і шанувати те, що зробили для нас ці хлопці» , – розповіла завідувачка відділу новітньої історії музею Валентина Машлай.

«Богу – душа, життя – Україні, а честь – для себе» – це напис на футболці Героя України Василя Мойсея, який загинув 20 лютого 2014 року від кулі снайпера на вулиці Інститутській.

За словами брата Героя Романа Мойсея, ці слова були життєвим кредом Василя.

«Прожити таке коротке життя з великою любов’ю до України – це приклад для нас усіх. Майдан стався тому, що саме такі люди, як мій брат, не могли більше миритися з хабарництвом , з байдужістю. Але зараз ми віримо, що люди більше не закриватимуть очі на неправду, люди вже не мовчать. І ця справа, яку робили наші Герої, вона живе. Боротьба триває. Перемагаймо неправду!», – сказав чоловік.

Самооборонівець Сергій Рижков порадив присутнім студентам бути активним у громадському житті, не допускати брехні і хабарництва, адже коли об’єднуються усі небайдужі, то зміни стають реальними.

«Якщо любите Україну, то будьте небайдужими до її долі. Не схиляйте голови, чекаючи, що хтось щось зробить за вас. Почніть з себе, з свого саморозвитку, записуйтесь до громадських організацій , там ви не тільки знайдете друзів, а й відчуватимете свою причетність до життя країни» – закликав активіст.