Мінінфраструктури просить активістів відпустити російські фури

Понад 600 українським вантажівкам, які зупинили на території Росії, дозволять повернутися в Україну.

Про це повідомили у прес-службі Міністерства інфраструктури України.

Натомість українська сторона дозволить проїзд по українській території російським вантажним автомобілям, які чекають на повернення додому з країн ЄС.

Таке рішення Мінінфраструктири сьогодні, 16 лютого,  узгодило з Міністерством транспорту Російської Федерації.

Нагадаємо, що у Росії у відповідь на блокування проїзду територією України російських фур, 14 лютого зупинили пересування своєю територією всіх авто походженням з України.

«Режим «їду додому» запроваджується з 16.02.2016 до 25.02.2016 включно», – повідомляють у відомстві.

Як стверджують у міністерстві, українська сторона забезпечить супровід колон російських авто до кордону з Російською Федерацією або Республікою Білорусь.

ВОЛИНСЬКЕ БЛОКУВАННЯ ФУР З РОСІЇ: ФОТО ЧЕТВЕРТОГО ДНЯ

«Ми закликаємо громадських активістів у найближчі 10 днів не заважати пересуванню вантажних російських автомобілів додому. Це запорука того, що наші українські водії зможуть без перешкод дістатись України», – розповіла заступник міністра інфраструктури України Оксана Рейтер.

«За останній тиждень у результаті ситуації, що склалася, більше 350 вантажівок українського походження були зупинені на території РФ, та більше 300 автомобілів знаходяться в країнах Азії очікуючи на повернення до України транзитом через Росію (це єдиний спосіб для них повернутись назад). Аналогічно на території України активістами було зупинено близько 60 фур, та більше 500 авто накопичились на нашому західному кордоні з ЄС, очікуючи на повернення до Росії транзитом територією України», – йдеться у повідомленні.