Росія у відповідь блокуватиме українські фури

Міністерство транспорту Росії офіційно розпорядилося блокувати українські фури у відповідь на блокаду російських фур на кордонах і в регіонах України.

Про це з посиланням на прес-службу відомства повідомляє видання Новий регіон.

«Дія зазначених заходів буде зберігатися до врегулювання українською стороною ситуації з … блокуванням російських вантажних автотранспортних засобів на території України», ‒ йдеться в повідомленні.

У російському Мінтрансі зазначають, що блокада в Україні російських автоперевізників, які йдуть транзитом до країн ЄС, порушує угоду урядів України і РФ про міжнародне автомобільне сполучення. Відповідно до цієї угоди сторони забезпечують можливість здійснення транзитних перевезень по своїх територіях.

«В даний час в різних областях України продовжують залишатися заблокованими понад 100 вантажних автомобілів, понад 500 вантажних автомобілів не можуть в’їхати на територію України з боку держав Європейського союзу, повертаючись в РФ», ‒ відзначають в російському відомстві.

Також в Мінтрансі РФ повідомили, що тільки протягом 11-12 лютого в Росію в’їхали 1 038 українських фур. У Брянській області Росії невідомі заблокували проїзд 30 українських фур.

1 лютого Росія припинила вантажоперевезення через територію Польщі, після чого російські фури добиралися до країн ЄС через територію України. З 11 лютого в Україні учасники громадських організацій та ветерани АТО почали блокувати проїзд російських фур.

Акції з блокади російських фур тривають і на Волині.