На Волині розперезалися шахраї, – поліція

Дедалі частіше волиняни стають жертвами шахраїв. У тому числі зловмисники видурюють гроші у довірливих громадян через Інтернет.

Про це повідомили у волинській поліції.

Незважаючи на постійні застереження поліції мешканці області все одно попадаються на гачки до шахраїв. Найчастіше люди потерпають під час купівлі товарів за оголошеннями через Інтернет, а також від телефонних спритників.

Тільки за один день до волинської поліції надійшло вісім повідомлень від ошуканих мешканців. Зокрема, чотири з них стосувалися обману покупців через мережу Інтернет. Шахраї видурили в людей майже 50 тисяч гривень.

Зокрема до поліції звернувся 25-річний мешканець Нововолинська. Він за оголошенням на сайті заплатив за телевізор «Samsung» шахраям понад 11 тисяч гривень. Заявив у поліцію про шахрайство й 40-річний мешканець одного із сіл Локачинського району. У нього під приводом продажу через Інтернет трактора “Донг-Фен 244” видурили майже 27 тисяч гривень. Майже 9 тисяч гривень віддав нечесним продавцям на одному із сайтів і 37-річний мешканець одного із сіл Локачинського району. Чоловік сподівався придбати трактор.

Три тисячі доларів втратив один із мешканців села під Луцьком. Його за таку суму обіцяв звільнити від кримінальної відповідальності маловідомий йому чоловік на ім’я Святослав. Посеред білого дня біля одного із супермаркетів в обласному центрі шахраї видурили одну тисячу гривень і у 80-річної пенсіонерки.

Поліція звертає увагу, що шахраї вдаються до різноманітних хитрощів. Вони видають себе за продавців товарів і просять, аби їм перерахували завдаток за обраний покупцями товар. Однак, після отримання коштів безслідно зникають. Намагаються шахраї також під різними приводами дізнатися конфіденційні дані банківських карток громадян з яких потім знімають кошти.

Правоохоронці вкотре застерігають громадян бути уважними. У випадках надходження сумнівної інформації, пов’язаної із необхідністю перерахунку грошей, одразу повідомляти поліцію за номером телефону «102».