Луцька зоозахисниця про стерилізацію, різдвяних цуценят і кастинг

Реабілітолог дрібних домашніх тварин та волонтерка Вероніка Федосова-Цибульська розповіла про свій домашній притулок для тварин.

Про це повідомляє Громадське. Волинь.

На розмову жінка прийшла із собачкою Беліндою – «різдвяним цуциком» (народилася 24 грудня) від собаки, яку жінка підібрала на вулиці. Белінда остання із 11 цуценят шукала господаря. Але наступного дня після нашої розмови господар для собачки знайшовся, і зараз вона їде у Рівне.

Раніше свою діяльність Вероніка називала «притулком сімейного типу», але через стереотипне мислення людей змушена була відмовитися від назви. За її словами, українці асоціюють притулок із місцем, куди можна підкинути тварину, куди її можна віддати:

«До нас ще не дійшло, але сподіваюся, рано чи пізно це теж буде модою, що з притулку треба тварину брати, а не викидати чи підкидати її туди».

Зараз у домі Вероніки проживає близько 20 тварин. Окрім звичних котів і собак жінка має розплідник екзотичних тварин: африканських їжачків та безшерстих морських свинок «скінні».

Кожна тварина, яка переходить до нового господаря, має ветпаспорт та необхідні щеплення. Також жінка не віддає тварин абикому:

«Ми проводимо певний кастинг: чи людина має досвід утримання тварин, чи має умови, як вона ставиться до стерилізації, до щеплень, чи є в сім’ї маленькі діти, чи ніхто не має алергії, чи всі члени сім’ї згідні, і тільки тоді віддаємо».

Вероніка радить власникам собак, які не беруть участі у племінному розведенні, стерилізувати тварин. Мовляв, якби люди не викидали тварин, то їх би не було на вулиці.