Завтра уряд має дати рішення щодо волинських блокувальників

Уряд доручив профільним відомствам до понеділка напрацювати рішення щодо ситуації у Волинській і Закарпатській областях з російськими вантажівками.

Про це пише ZAXID.NET.

Акція із блокування фур російських перевізників стартувала в четвер в селі Нижні Ворота Воловецького району Закарпатської області. Крім того, закарпатські активісти оголосили про створення блокпостів. Потім до них долучилися активісти на Волині.

У грудні 2015 року росіяни видали приписи до міжнародної угоди 1996 року, яка регулювала засади здійснення автомобільних перевезень між Польщею та Росією. Росіяни обмежили в‘їзд на територію Російської Федерації вантажівок з товаром, виробленим в Польщі.

Росія аргументує зменшення квот необхідністю посиленого контролю за переміщенням товарів через кордони у зв’язку з ембарго на постачання продуктів, у тому числі з країн ЄС. Однак насправді такими обмеженнями Росія намагається вигнати зі свого ринку іноземних перевізників.

Переговори з Польщею щодо розв’язання цієї проблеми завершились невдачею. У ніч з 31 січня на 1 лютого закінчився термін дії російських дозволів для польських міжнародних перевізників на в’їзд на територію Росії, і навпаки, для російських – на територію Польщі. Рух вантажівок між державами зупинився.

Росіяни не придумали нічого кращого, аніж пустити свої вантажівки через Білорусь, Україну до кордону із Угорщиною. В Україні ці вантажівки їдуть 550 км територією трьох областей: Волинської, Львівської та Закарпатської.